Reklam
Reklam
İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARINA YÖNELİK BAĞIMLILIKLA MÜCADELE...

İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARINA YÖNELİK BAĞIMLILIKLA MÜCADELE SEMİNERİ VERİLDİ

05 Mart 2020 - 11:27

Bağımlılıkla mücadelenin temel amacı; ülkemizin de önemli halk sağlığı sorunlarından biri olan ve bağımlılık yaptığı bilinen sigara, alkol ve diğer tüm bağımlılık yapıcı maddelerle mücadeleye yönelik kişileri ve gelecek nesilleri tütün ürünlerinin zararlarından korumak, alışkanlıkları özendirici reklam, tanıtım ve teşvik kampanyalarına karşı koruyucu tedbirleri almak ve toplumsal farkındalık oluşturmaktır.

Bu kapsamda, bireylerin madde kullanmaya başlamasını engellemek, maddeye ulaşılabilirliği azaltmak, madde kullanımı ve sonuçları hakkında farkındalığı artırmak amacıyla 28.02.2020 tarihinde Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı’nın direktifleriyle Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından İŞKUR İl Müdürlüğüne bağlı iş ve meslek danışmanlarına yönelik “Bağımlılıkla Mücadele Semineri” verildi.

İlimizde Valiliğimiz koordinesinde, toplumumuzun sağlık kalitesinin yükseltilmesi, sigara, alkol ve uyuşturucu maddelerden uzak sağlıklı nesillerin yetiştirilebilmesi için yürütülen özverili çalışmalar ve eğitimler hız kesmeden devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu haber 529 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir gazetemizi ziyaret etti
Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir gazetemizi ziyaret etti
AKÇAKOCA'DA NÖBETÇİ ECZANELER
AKÇAKOCA'DA NÖBETÇİ ECZANELER