Reklam
Reklam
“İşletme Fakültesi’nden Mezun Olunca Yolumu Nasıl...

“İşletme Fakültesi’nden Mezun Olunca Yolumu Nasıl Çizmeliyim?”

22 Şubat 2021 - 10:50

Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi’nin düzenlediği “İşletme Fakültesi’nden Mezun Olunca Yolumu Nasıl Çizmeliyim?”  adlı etkinlikte, İşletme Fakültesi öğrencilerine kariyer oluşturmada izleyecekleri yol haritası anlatıldı.

Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi’nden Öğr. Gör. Yasemin Olğaç Akar’ın sunum yaptığı etkinlik @duzcekariyer Instagram hesabı üzerinden yapıldı. İşletme Fakültesi mezunlarının farklı sektörlerde çalışma şansının olduğuna vurgu yapan Öğr. Gör. Yasemin Olğaç Akar, öğretim hayatı içerisinde kendisini iyi yetiştiren, kendisine önemli nitelikler kazandıran, fark yaratan kişilerin iş bulma konusunda sıkıntı yaşamayacağının altını çizdi.

Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi’nin, öğrencilere ve mezunlara bire bir danışma hizmeti verdiğine vurgu yapan Yasemin Olğaç Akar, kariyer planını belirlememiş kişilerin öncelikle kendilerine bir kariyer planı oluşturmaları gerektiğini ve bu amaç doğrultusunda çalışmalarını yürütmesi gerektiğini söyledi.

Stajın önemine de değinen Yasemin Olğaç Akar, önceden öğrencilerin elinde kağıtlarla fabrika fabrika dolaşarak kendilerine staj yeri aradığını; ancak şimdi online olarak Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin oluşturduğu Yetenek Kapısı’nın https://www.yetenekkapisi.org/login internet adresinden kolaylıkla başvuru yapılabildiğini katılımcılarla paylaştı.

Bu haber 654 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vergi borcu ödeyecekler yasaktan muaf olacak!
Vergi borcu ödeyecekler yasaktan muaf olacak!
Hicretin kutlu olsun hocam! Erbakan hoca rahmetle anılıyor
Hicretin kutlu olsun hocam! Erbakan hoca rahmetle anılıyor