Reklam
Reklam
JANDARMADAN KAÇAMADI

JANDARMADAN KAÇAMADI

16 Eylül 2021 - 10:28

Düzce il Jandarma Komutanlığı, Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı Trafik Timlerince, geleceğimiz olan çocuklarımızın huzurlu ve güvenli seyahatlerinin sağlanması için trafik denetim ve kontrollerine aralıksız devam ediliyor.

Bu kapsamda, okul servislerine yönelik gün içinde yapılan trafik denetimlerinde, seyir halinde iken durdurulan bir okul servisi aracının yapılan kontrolünde trafik sigortasının ve araç fenni muayenesinin olmadığı tespit edildi. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun ilgili maddeleri gereği yapılan idari işlemlerin ardından araç trafikten men edilmiş, kontrol noktasına çağrılan farklı bir araç ile öğrencilerin güvenli seyahatlerine devam etmeleri sağlanmıştır.

Jandarma yetkililerinden yapılan açıklamada; tüm paydaş kurumlarla birlikte, okul servis araçları kullanıcılarına yönelik çok sayıda eğitim ve bilgilendirme yapılıyor olmasına rağmen bu ve buna benzer durumların oluyor olması hepimizi üzüyor, ancak şu bilinmeli ki biz jandarma trafik yetkilileri olarak geleceğimiz olan çocuklarımızın güvenli seyahatlerini sağlamak adına her daim yollarda olacağız, denetim ve kontrollere yoğun şekilde devam edilecektir denildi.

Bu haber 967 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Düzce’de
Düzce’de "Mevlid-i Nebi Haftası " coşkuyla kutlandı.
Gençler Sabah Namazında Buluştu
Gençler Sabah Namazında Buluştu