Reklam
Reklam
Kamera ve Takograf Sistemi Uygulaması Ertelendi

Kamera ve Takograf Sistemi Uygulaması Ertelendi

06 Ocak 2020 - 10:38

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Akçakoca Şoförler  Odası Başkanı Mehmet Alev; "01 Ocak 2020 tarihi itibariyle devreye giren U-Etds ve sayısal takograf  sistemi ile iç ve dış kamera zorunluluğu oldukça zor koşullarda çalışan şoför esnafımızı içinden çıkamayacakları bir hale sokmuştu.

Artan maliyetler ile birlikte iflasın eşiğinde olan kamyoncu esnafımız bizlere bu sürenin uzatılması konusunda baskı yapmaktaydı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü yetkilileriyle yapılan şifahi görüşmeler neticesinde ; U-Etds ve sayısal takograf verilerinin yüklenmesi konusunda taşımacılarımızın gerekli hazırlıklarını tamamlamaları amacıyla 30.06.2020 tarihine kadar müeyyide uygulanmayacağı bilgisi alınmıştır.

Yine şehir içi yolcu taşımacılığında kullanılan taksi, minibüs ve otobüs cinsi taşıtlarda kayıt yapabilen ön ve iç kamera ile kayıt cihazının bulundurulması ve aktif halde tutulması zorunluluğu 31.12.2020 tarihine ertelenmiştir. Bu süre zarfında şoför arkadaşlarımızın hazırlıklarını yapmalarını rica ederken konuya büyük bir hoşgörü ile yaklaşan yetkililerimize şoför esnaflarımız adına teşekkür ediyorum" dedi.

Bu haber 719 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Orman Zararlıları ile Mücadele Dairesi Başkanı Fatih Ülküdür Bolu’da
Orman Zararlıları ile Mücadele Dairesi Başkanı Fatih Ülküdür...
AKÇAKOCA'DA NÖBETÇİ ECZANELER
AKÇAKOCA'DA NÖBETÇİ ECZANELER