Reklam
Reklam
Kimler yolculuk yapabilecek?

Kimler yolculuk yapabilecek?

Akçakoca Kaymakamlığı, şehirlerarası otobüs yolculukları hakkında kamuoyu duyurusu yaptı.

28 Mart 2020 - 16:11

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: " İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün Koronavirüs Tedbirleri/Otobüs Seferleri konulu Genelgeleri ile İller arası otobüs seferleri 28.03.2020 tarihi 17:00'den itibaren ancak valiliklerin izni ile yapılabilecektir.
Tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilen, birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar ile özellikle son on beş gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayan vatandaşların şehirlerarası yolculuk yapması Valilik/Kaymakamlık izni ile gerçekleştirilebilecektir.
İller arasında seyahat etmesi zorunlu olan vatandaşlar, kaymakamların koordinesinde oluşturulacak Seyahat İzin Kurulu’na başvurarak seyahat belgesi düzenlenmesi talebinde bulunacaklardır. Talebi uygun görülenlere kurul tarafından seyahat güzergâhı ve süresini de içerecek şekilde "şehirlerarası otobüs seyahat izin belgesi" belgesi düzenlenecektir.
Şehirlerarası otobüs Seyahat Belgesi düzenlenenlerin seyahatleri ,Düzce İli Otogarından planlaması yapılacak olup Akçakoca İlçesi Otogarı şehirler arası yolcu taşımacılığına kapatılmıştır.
İl içi yolcu taşımacılığı yapan araçlar kapsam dışında olup sefer sayıları ve planlamasını firma sahipleri koronavirüs tedbirleri doğrultusunda yapacaklardır".

Bu haber 580 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKÇAKOCA'DA BAYRAM DA HANGİ PETROLLER AÇIK OLACAK
AKÇAKOCA'DA BAYRAM DA HANGİ PETROLLER AÇIK OLACAK
Akçakoca'da bayram namazı saat kaçta? 2020 Diyanet Akçakoca duha (kuşluk) namazı vakitleri…
Akçakoca'da bayram namazı saat kaçta? 2020 Diyanet Akçakoca duha...