Reklam
Reklam
Kırma Eczacılık Günü’ne dair açıklama yaptı

Kırma Eczacılık Günü'ne dair açıklama yaptı

15 Mayıs 2020 - 16:36

Bugün Türkiye'de bilimsel eczacılık eğitimine başlanmasının 181'inci yıldönümünü. Bugün 14 Mayıs Eczacılık günü.Sakarya Eczacılar Odası Akçakoca Temsilcisi Nusret Kırma Yeni Akçakoca Haber gazetesine vermiş olduğu özel demeçete "Türkiye'deki on binlerce eczacı koronavirüs salgınına karşı Akçakoca Eczacıları ön safta mücadele ediyor. Bir yandan koronavirüs salgını ile mücadele eden eczacılar öbür yandan ise ekonomik baskılar, istihdam, nöbet güvenliği, internet satışları, ürünlerin eczane dışına çıkarılmak istenmesi ve daha pek çok sorun ile karşı karşıya.

Eczacılar Günü kapsamında açıklama yapan Sakarya Eczacılar Odası Akçakoca Temsilcisi Nusret Kırma , “Asli görevimiz olan ilaç ve sağlık danışmanlığı hizmeti vermemize imkan sunacak düzenlemelerin hayata geçirilmesini bekliyoruz" dedi.

Tüm dünyayı tehdit eden koronavirüs nedeniyle, 14 Mayıs'ı bayram havasında karşılayamadıklarını söyleyen Kırma koronavirüs ile mücadelede  Eczacı ve teknisyen arkadaşlarını kaybettiklerini söyledi.

Her zaman olduğu gibi pandemi koşullarında halk sağlığını korumak adına koronavirüse karşı en ön safta mücadele yürütüklerini söyleyen  Kırma, "Sağlık çalışanı emekçisi olarak, bu zorlu günlerde topluma umut ışığı oluyoruz."dedi.

Bu haber 927 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kur'an-ı Kerim yangında zarar görmedi
Kur'an-ı Kerim yangında zarar görmedi
Zabıta ekipleri pazar yerlerini denetlemeye devam ediyor.
Zabıta ekipleri pazar yerlerini denetlemeye devam ediyor.