Reklam
Reklam
Kur’an Bülbülleri Sahada

Kur’an Bülbülleri Sahada

Düzce Valiliği, Düzce Müftülüğü ve Düzce Müftülüğü İl Gençlik Koordinatörlüğü faaliyetleri kapsamında düzenlenen ,...

05 Temmuz 2019 - 10:26

Düzce Valiliği, Düzce Müftülüğü ve Düzce Müftülüğü İl Gençlik Koordinatörlüğü faaliyetleri kapsamında düzenlenen Yaz Kur'an Kursları sosyal etkinlikleri başladı.

İl Müftüsü Hüseyin Can’ın start verdiği futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi ve ok atma turnuvaları ile halat çekme, çuval yarışı, at binme, havuz, arkeolojik gezi, lunapark, piknik, 15 Temmuz maneviyat istasyonu gibi aktiviteleri içinde barındıran Yaz Kur’an Kursu etkinlik şöleni Melen Park Sosyal Tesislerinde başladı.

Sosyal etkinliklere ağırlık veriyoruz.

Yaz Kur’an Kursları etkinlikleri hakkında bilgi veren İl Müftüsü Hüseyin Can, “ Yaz Kur’an Kursuna devam eden öğrencilerimizin ilgi ve sevgisini artırmak, kurslar arası kaynaşmayı sağlamak ve kurslara motive etmek amacıyla sosyal etkinliklere ağırlık veriyoruz.” dedi.

Turnuvalar bizim için bir araç.

Müftü Can, “Etkinliklerimizin başında futbol turnuvası geliyor. Bu turnuva da amacımız, öğrencilerimizi turnuvayı vesile kılarak kurslara çekmek, yine bir arada birlik ve beraberliğini sağlamak, onları kaynaştırmak ve bu şekilde geleceğe yönelik onları hazırlamaktır. Turnuva sadece bizim için araç.’’ diye konuştu.

Teknoloji bağımlısı bir nesil yetiştirmek istemiyoruz.

Düzenlenen faaliyetlerin çocuklara disiplin, takımla çalışma ve enerji atma fırsatı verdiğini de belirten Müftü Can, “Özellikle ergenlik dönemindeki öğrencilerimizi,  yaşadıkları değişimlerden kaynaklı enerji ve stresi sağlıklı bir şekilde atabilmesi için spora yönlendirmeyi uygun gördük. Çocuklarımız antrenmanlarda hem takım ile çalışma ve spor disiplini kazanıyor hem de enerjilerini atma fırsatı buluyor. Gününü bilgisayar ve telefon başında geçiren, teknoloji bağımlısı bir nesil yetiştirmek istemiyoruz.” dedi.

Alternate Text

Alternate Text

Alternate Text

Alternate Text

Alternate Text

Alternate Text

Alternate Text

Alternate Text

Alternate Text

  Bu haber 243 defa okunmuştur.

  YORUMLAR

  • 0 Yorum
  Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
  GAZETEMİZ VALİLİKÇE DENETLENDİ
  GAZETEMİZ VALİLİKÇE DENETLENDİ
  ATSO E DEVELET SEMİNERİ DÜZENLENDİ
  ATSO E DEVELET SEMİNERİ DÜZENLENDİ