Reklam
Reklam
LİDER ÇOCUKLAR GELECEĞE NEFES OLDU

LİDER ÇOCUKLAR GELECEĞE NEFES OLDU

19 Kasım 2020 - 16:38

Bakanlığık tarafından çocukların tarım, doğal yaşam ortamları ve bu ortamların yok olmasının insan hayatına etkileri, doğa dostu üretim, ekolojik tarım, endemik canlıların korunması vb. konularında bilgilendirme amacıyla 2014 yılından bu yana “Lider Çocuk Tarım Kampı” adı altında etkinlikler düzenlenmektedir.

 

Kamp etkinliği, 2020 yılında Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen, ülkemizde de etkili olan yeni tip Koronavirüs (COVİD-19) salgınından dolayı korunma tedbirlerine uyularak İlimiz Fatih İlkokulu 3. ve 4. Sınıf 20 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Öğrenciler Milli Ağaçlandırma Günü olan 11 Kasım 2020 tarihinde ülkemiz genelinde düzenlenen “Geleceğe Nefes Ağaçlandırma Projesi” kapsamında fidan dikim etkinliğine katıldı.

 

Lider çocuklar, İl Müdür Yardımcısı Hüseyin DİKMEN, Fatih İlkokulu Müdürü Şafak DUMAN, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Personelleri, Öğretmenler ile Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencilerinin katılımıyla okul bahçesini ağaçlandırmanın mutluluğunu yaşadı.

 

Düzenlenen etkinlik kapsamında Fatih İlkokulunun bahçesine çeşitli meyve ağacı fidanları ile süs bitkisi fidanlarının dikimi gerçekleştirildi.

           

Son olarak etkinliğe katılan öğrencilere katılım belgelerinin ve hediyelerin taktim edilmesiyle program sona erdi.

Bu haber 625 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Asayiş Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
Asayiş Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
2021 yılı MTV zam oranı belli oldu! İşte otomobillerin vergi listesi
2021 yılı MTV zam oranı belli oldu! İşte otomobillerin vergi...