Reklam
Reklam
"Maskesiz bu iş başarılamaz."

"Maskesiz bu iş başarılamaz."

04 Nisan 2020 - 17:07

Akçakoca İlçe Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklama " Koronavirüs (Covid-19) pandemisi, birçok ülkede hızla yayılım göstererek tüm dünyayı tehdit etmeye devam etmektedir. Hastalık, hasta bireylerden öksürme, hapşırma yoluyla ortaya saçılan damlacıklarla ve hastaların solunum salgılarının temas ettiği yüzeylere dokunulmasından sonra ellerin göz, ağız ve burun mukozası temasıyla bulaşmaktadır.

Ülkemizde 03.04.2020 tarihinde konuyla ilgili ek kararlar alınmış ve  “İl ve ilçelerimizde pazar yeri, market ve toplu olarak çalışılan işyerlerine vatandaşlarımız ve çalışanlar maske ile gireceklerdir. Maske takma zorunluluğu pazarlarda satıcılar için de geçerli olacaktır” maddesi ile belirtilen yerlerde maske takılması zorunlu hale gelmiştir. 


Maske kullanımının artmasını beklediğimiz bu günlerde maskemizin bizi gerçekten koruyabilmesi için  doğru maske kullanımını bilmek önem arz etmektedir.Maske kullanırken de el hijyenine oldukça dikkat edilmesi, maskenin doğru yerleştirilmesi, doğru çıkarılması ve çıkarıldıktan sonra kapalı çöp kutusuna atılması özellikle dikkat edilmesi gereken hususlardır".

Maske takmak sizi ve çevrenizdekileri, çıkardıktan sonra çöpe atmak hepimizi korur !

Bu haber 693 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kur'an-ı Kerim yangında zarar görmedi
Kur'an-ı Kerim yangında zarar görmedi
Zabıta ekipleri pazar yerlerini denetlemeye devam ediyor.
Zabıta ekipleri pazar yerlerini denetlemeye devam ediyor.