Reklam
Reklam
Memur-sen “düzenlenen Kahvaltida Basin Temsilcileriyle Bir Araya...

Memur-sen “düzenlenen Kahvaltida Basin Temsilcileriyle Bir Araya Geldi”

12 Ocak 2020 - 14:11

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Memur Sen Düzce İl Başkanlığı bir program düzenleyerek çalışan gecesini gündüzüne katarak haber yapmak için çabalayan gazetecilerle bir araya geldi. Memur Sen ve Eğitim Bir Sen yönetim kurulu üyelerinde katıldığı programda konuşma yapan Memur Sen Düzce İl Başkanı Ömer Faruk Çelebi, gazetecilik mesleğinin kutsal meslek olduğunu dile getirerek, kitlelerin sesini yerel ve ulusal anlamada duyuran gazetecilerin zor meslek yaptıklarını söyledi.


Düzce Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’nda düzenlenen programda konuşan Ömer Faruk Çelebi; “Bilgi toplumunda basın, temel insan haklarına, meslek etiğine dayanarak itibar kazanmış, demokratik iyileşmelere büyük katkıda bulunmuştur. Ülkemize özgü olarak önce ‘bayram’, sonra ‘gün’ adı altında 59 yıldır 10 Ocak’ta kutlanan ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ de, çıkış sebebi, süreci, sonucu bakımından tam da bu farkındalık ve kazanımları içeren bir mahiyete sahiptir.


En yakın çevremizden en uzak coğrafyalara kadar eksiksiz, tarafsız, doğru haber almak, en temel insan hakkıdır. Doğru bilgi, egemenlik savaşlarının haber ve bilgi kirliliği ile daha fazla sürdürüldüğü günümüzde daha bir önem kazanır olmuştur. Basın, tam da bu noktada insanların doğru haber almasına aracılık etmesi yönüyle sosyal, kültürel, siyasal hayatımızda önemli bir işlev görmektedir.

Bu haber 525 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yağış ve Fırtına Geliyor!
Yağış ve Fırtına Geliyor!
AVM'lere Yeni Kural
AVM'lere Yeni Kural