Reklamı Geç
Reklam
Reklam
MHP AKÇAKOCA İLÇE BAŞKANI ÖZENSEL’DEN 30 AĞUSTOS ZAFER...

MHP AKÇAKOCA İLÇE BAŞKANI ÖZENSEL'DEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

29 Ağustos 2019 - 16:36

Milliyetçi Hareket Partisi Akçakoca İlçe Başkanı Mustafa Özensel, 30 Ağustos Zafer Bayramı Nedeniyle Bir Kutlama Mesajı Yayınladı.

"30 Ağustos ülkemizi bölüp parçalamak isteyen emperyalist güçlere karşı, toplumun tüm kesimlerinin dil, din, ırk, mezhep ve inanç farkı gözetmeksizin bir araya geldiği, yan yana, omuz omuza mücadele vererek zafer destanının yazıldığı gündür" ifadelerine yer verdi.

Türk Milletinin şanlı tarihinde bağımsızlık ve hürriyetine olan tutkusunu defalarca gösterdiğini belirten Özensel, "Birçok kahramanımız canı pahasına düşmanla savaşıp bağımsızlık ve özgürlük için kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesi vermişlerdir.

Kurtuluş Savaşı sırasında ortaya koydukları destansı mücadele örneğiyle topraklarımızı savunmuş, tarihimize şanlı bir direniş sayfası eklemişlerdir. Yaşadığımız tarihi süreçlerden ders alarak gençliğimize mücadele ruhu aşılamalı ve Memleketimizi, Atatürk'ün hedef gösterdiği yüksek medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, kahramanca yurdunu savunan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizin aziz hatıralarını saygı ve minnetle yad ediyor, kahraman gazilerimize ve ailelerine şükranlarımı sunuyorum.

Düşmanlarımızın bugünde uyumadığı, her karışı şehit kanıyla sulanmış vatan toprağı  üzerinde içte ve dışta oynanan oyunlar aynı senaryonun değişik bir örneği olduğu açıkça görünmektedir. Tarihi iyi analiz etmeli, ders çıkarmalı ve  Türk Milleti derin uykudan uyanmalı, uyandırılmalıdır. Unutmamalıdır ki Geçmişini bilmeyen milletler geleceklerine asla yön veremezler.  Bu günde, bize bağımsızlığımızı kazandıran Atatürk ve silah arkadaşları ile kahraman Türk Ordusu’na şükran ve minnetlerimi sunuyor, ebediyete intikal edenleri rahmetle anıyor ve Milletimizin Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi. 

Bu haber 556 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde Üç Boyutlu Dijital Mamografi Cihazı Hizmete Girdi
Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde Üç Boyutlu Dijital Mamografi...
SGK'dan milyonlarca işçiyi sevindiren haber! Erken emekli olacaklar
SGK'dan milyonlarca işçiyi sevindiren haber! Erken emekli olacaklar
Reklamı Geç