Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Milli Savunma Bakanlığı’ndan 30 Ağustos’a özel video

Milli Savunma Bakanlığı'ndan 30 Ağustos'a özel video

30 Ağustos 2019 - 11:10

Milli Savunma Bakanlığı, 30 Ağustos Büyük Taarruz'un yıl dönümünü yayınladığı bir video ile kutladı. "Zaferin Ayak Sesleri Büyük Taarruz" kapağıyla yapılan paylaşımlarda duygusal görüntüler yer aldı.

   

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Kurtuluş Savaşı'nın en önemli zaferlerinden biri "Büyük Taarruz"u anlatan video dizisini sosyal medya hesaplarından paylaştı.

MSB'nin Twitter hesabından "Zaferin Ayak Sesleri Büyük Taarruz" kapağıyla yapılan paylaşımlarda, Büyük Taarruz'a 26 Ağustos'ta başlandığı, Mustafa Kemal Paşa'nın başkomutanlığında süngü hücumu yapan Türk kuvvetlerinin Tınaztepe, Belentepe ve Kalecik Sivrisi'ni aldığı görüntüler yer aldı.

Videoda, 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi ile Anadolu'ya giren Türklerin, 26 Ağustos 1922'de başlayan Büyük Taarruz ile Anadolu'nun sonsuza kadar Türk yurdu kalacağı vurgulanıyor.

MSB'nin sosyal medya hesabında, "Bayraklaşan bir milletin vatanlaşan destanı"mesajı ile verilen videonun ardından 27 Ağustos 1922'yi anlatan ikinci bir video paylaşımına da yer verildi.

Bu videoda da 27 Ağustos'ta taarruza devam eden Türk kuvvetlerinin, Yunan mevzilerini ele geçirerek Afyonkarahisar'a girdiği anlatılıyor.

İkinci videoda ayrıca Mustafa Kemal Paşa'nın Meclise gönderdiği mesajında yer verdiği, "Türkiye Büyük Millet Meclisi ordularının müstesna kıymet ve kabiliyeti sebebiyle yüksek meclisi tebrik ederim. Komutanlarımızın sevk ve idarede düşman komuta heyetine üstünlüğü belirgin bir surette görünmektedir." ifadeleri paylaşıldı.

Milli Savunma Bakanlığı 30 Ağustos 30 Ağustos Zafer Bayramı

Kaynak: Super Haber
Bu haber 592 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde Üç Boyutlu Dijital Mamografi Cihazı Hizmete Girdi
Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde Üç Boyutlu Dijital Mamografi...
SGK'dan milyonlarca işçiyi sevindiren haber! Erken emekli olacaklar
SGK'dan milyonlarca işçiyi sevindiren haber! Erken emekli olacaklar
Reklamı Geç