Reklam
Reklam
Nimetullah Hocaefendi Hakk’a yürüdü

Nimetullah Hocaefendi Hakk'a yürüdü

Avrupa'da ve Japonya'da binlerce kişinin İslam'la tanışmasına vesile olan bu yola yaşamını adayan Nimetullah Yurt Hoca vefat etti.

31 Temmuz 2021 - 11:57

İlçemizde geniş bir kesim tarafından tanınan, uzun yıllar Mekke ve Meninede  vaizlik görevinde bulunan, Japonya'da İslam merkezi kurup tebliğ faaliyeti yürütmesi ile meşhur Nimetullah Yurt Hocaefendi vefat etti.

Uzun yıllar yurt dışında İslami tebliğ faaliyetleri yürüten, son olarak Japonya'da İslam merkezi kurarak çok sayıda japon vatandaşın müslüman olmasına vesile olduktan sonra 15 yıl önce Türkiye'ye dönen ve çalışmalarına Türkiye'de devam eden Nimetullah Yurt Hocaefendi vefat etti. Akçakoca'da  (Eskici Ebu Secaaddin Ahmet Dede) Türbesi ve camisi'nin organize ettiği. Eskici Ebu Secaaddin Ahmet Dede  Cümle mevlidi  programlarına katıldı.

Eskici Ebu Secaaddin Ahmet Dede camisi'nin Dernek başkanı ve Yeni Akçakoca Haber Gazetesi sahibi Hüseyin Denizgez beyefendinin de yakın dostu olan Nimetullah Yurt hoca efendi ile çekilmiş fotoğrafıyla hafızalarımız da kalacak.

Yeni Akçakoca Haber Gazetesi olarak merhum hocamıza Allah'tan rahmet diler, yakınlarına, sevenlerine ve dostlarına sabır dileriz.

Bu haber 1185 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçakoca TSO’ dan yeni İlçe Emniyet Müdürüne Hayırlı Olsun Ziyareti
Akçakoca TSO’ dan yeni İlçe Emniyet Müdürüne Hayırlı Olsun...
OSB Toplantısı Vali Atay'ın Başkanlığında Gerçekleştirildi
OSB Toplantısı Vali Atay'ın Başkanlığında Gerçekleştirildi