Reklam
Reklam
OKAN YANMAZ TBB MECLİSİNE ÜYE SEÇİLDİ

OKAN YANMAZ TBB MECLİSİNE ÜYE SEÇİLDİ

Türkiye Belediyeler Birliği meclisine üye seçimi yapıldı. Düzce Belediye Meclis salonunda yapılan seçim gizli oylama ile gerçekleşti.

15 Mayıs 2019 - 18:49

Türkiye Belediyeler Birliği meclisine üye seçimi yapıldı. Düzce Belediye Meclis salonunda yapılan seçim gizli oylama ile gerçekleşti. Akçakoca Belediye başkanı Okan Yanmaz, Türkiye Belediyeler Birliği meclisine seçildi. Seçimli toplantının bitiminde söz alan Gümüşova Belediye başkanı Muharrem Tozan,  ev sahipliği yapan Faruk Özlü'nün toplantıya katılmamasını sert bir dille eleştirdi.

Seçimlere, Düzce Belediye Başkan Vekili Mesut Sancaklı başkanlık ederken nüfusu en fazla olan ilçeler Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz ve Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin katip üye olarak yerini aldı.

İki belediye başkanı ile bir meclis üyesinin asil, bir belediye başkanı ile bir meclis üyesinin yedek olarak seçileceği toplantıya Gümüşova Belediye Başkanı Muharrem Tozan, Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam, Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç ve Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan belediye meclis üyeleri katıldılar.

Seçime tek liste ile gidildi ve gizli oylama yapıldı. Seçim sonuçlarına göre , Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan ve Meclis Üyesi Mesut Sancaklı asil üye, Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan ile Meclis Üyesi Hüseyin Çiftçi yedek üye şeklinde oldu.

Tozan'dan Özlü'ye tepki

Toplantının ev sahipliğini yapan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün toplantıya katılmaması, salonda bulunan belediye başkanı ve meclis üyelerinin tepkisine neden oldu.

Seçimlerin bitiminde gündem dışı söz alan Gümüşova Belediye başkanı Muharrem Tozan, Özlü’nün tutumunu eleştirdi.

Belediye başkanlarını toplantıya kendisinin davet ettiğini söyleyen Tozlu, " Böyle ev sahipliği mi olur, devlet tecrübesi olan ve bakanlık yapmış bir şahsiyetin Düzce Belediyesi meclis salonunda yapılan seçimli toplantıya katılmamasını hoş karşılamadığını ve bunu hak etmediklerini " söyledi.

Tozan'ın konuşması salonda büyük alkış aldı.

Bu haber 292 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SEL FELAKETİNİN KAHRAMANLARI BİR ARAYA GELDI
SEL FELAKETİNİN KAHRAMANLARI BİR ARAYA GELDI
TESK/Palandöken: Çiftçiye peşin ödeme piyasayı rahatlatır
TESK/Palandöken: Çiftçiye peşin ödeme piyasayı rahatlatır