Reklam
Reklam

OKULUM TEMİZ

15 Eylül 2020 - 11:58

 Şuurlu Öğretmenler Derneği Düzce Şube Başkanı Ömer Bağrıyanık basın açıklamasıdır.

Okul idarecileri sınırlı imkanlarla hatta imkansızlıklarla okulları eğitim öğretime hazır hale getirmenin telaşında. Yazılar yazıları takip ediyor...İdariciler filyasyon ekiplerinde görevdeler...
Son bir yıldır okullara doğru düzgün ödenek göndermeyen Milli Eğitim Bakanlığı, okul idarecilerinin elinde sihirli değnek varmış gibi yazı göndererek her türlü eksiklerin tamamlanması talimatını veriyor. “Okulum Temiz”  projesiyle salgından korunmak için ne gerekiyorsa okul idaresinden istiyor. Kapıda ateş ölçer, girer girmez dezenfektan ünitesi, lavabolarda fotoselli musluklar, okulun her tarafını dezenfekte edecek makina ve envai çeşit temizlik malzemeleri, her gün ortak alanların dezenfekte  ve sterilize edilmesi gibi yüzlerce yapılması gereken çalışma... Peki, bakanlık bunun karşılığında okullara ödenek gönderiyor mu? Gönderiyorsa ne kadar?
Birçok okulda ödenek ve bütçe  yetersizliğinden kaynaklanan mali sıkıntılar okulların salgın sürecinde hazır olmalarını zorlaştırıyor.Milli Eğitim Bakanlığı'nın özellikle' 'Okulum Temiz '' projesi kapsamında okullara ödenek göndermesi gerekiyor.
''Temiz Okulum''projesi kapsamında istenilen malzemeler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara ders kitaplarında olduğu gibi ücretsiz bir şekilde gönderilmelidir.
Yüzyüze eğitime başlama tarihi 21 Eylül'den önce İşkur aracılığıyla temizlik görevlilerinin alımı yapılıp okulların hizmetli güvenlikçi ihtiyacı karşılanmalıdır.

Bu haber 438 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hıfzıssıhha toplantısı Kaymakam Başkanlığında, gerçekleştirildi.
Hıfzıssıhha toplantısı Kaymakam Başkanlığında,...
(CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 2020’Yİ PATARA YILI İLAN ETTİ)
(CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 2020’Yİ PATARA YILI İLAN ETTİ)