Reklam
Reklam
Özel Çocuklar Destek Sistemi Uygulaması hakkında duyuru

Özel Çocuklar Destek Sistemi Uygulaması hakkında duyuru

30 Nisan 2020 - 17:55

COVİD-19 pandemisi tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkilemektedir. Bu süreçte devletimiz tarafından tedbirler alınmakta ve halkımız tarafından da bu tedbirler titizlikle uygulamaya çalışılmaktadır.

Pandemi sürecinin doğası gereği toplumun tüm kesimleri üzerinde ek ruhsal yükler de oluşmakta ve zihinsel özel gereksinimi olan bireyler ve aileleri de bu ruhsal yükten en çok etkilenen gruplar arasında yer almaktadır.

Pandemi sürecinde evde kalmanın getirdiği sıkıntılar, günlük düzen ve rutinlerin bozulmasına bağlı sorunlar ve ailelerin üzerindeki duygusal ve fiziksel yükün artmasıyla bu bireylerimizde ek davranış sorunları gelişeceğini öngererek bunlara müdahale etmeye yönelik bakanlığımız tarafından hazırlanan bir uygulama geliştirilmiştir.

Özel Çocuklar Destek Sistemi uygulamasıyla zihinsel özel gereksinimi olup bu süreçte davranış sorunları artan çocuklar ve ailelerine gönüllü danışmanlar tarafından uygulamalı davranış analizi yönetimi temelli destek sağlanacaktır.

Sistemde ayrıca, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Uzmanları tarafından ailelere ve çocuklara destek verilmesine de olanak sağlanmaktadır. Resmi ve güvenli bir kanalla görüntülü görüşme imkanı tanıyan bu sisteme erişim ücretsizdir.Mobil uygulama marketlerinden Özel Çocuklar Destek Sistemi şeklinde arama yapıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı Özel Çocuklar Destek Sistemi uygulamasını mobil cihazlarına indiren vatandaşlarımız yönergeleri izlemesi halinde hizmete ulaşabilecektir.

Bu haber 532 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Restoran, kafe ve otellerin açılış tarihi belli oldu!
Restoran, kafe ve otellerin açılış tarihi belli oldu!
GAZETEMİZE GURBETTE MESAJ
GAZETEMİZE GURBETTE MESAJ