Reklam
Reklam
SAADET PARTİSİ AKÇAKOCA İLÇE BAŞKANINDAN ANNELER GÜNÜ MESAJI

SAADET PARTİSİ AKÇAKOCA İLÇE BAŞKANINDAN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Saadet Partisi Akçakoca İlçe Başkanı Mustafa Zorlu, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

08 Mayıs 2020 - 15:56

Saadet Partisi Akçakoca İlçe Başkanı Mustafa Zorlu, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. "Anne, en zor zamanlarda, en fedakar insandır. Anne, öğretmendir, anne, hayatını çocuklarına adayan, yüreğinde sevgi ve sabrı taşıyan dünyanın en kutsal varlığıdır. Karşılıksız tek sevgi, anne sevgisidir. Bu sevgiye layık evlat olabilmek için, annelerimizin kıymetini bilmeliyiz. Onlara saygı ve hürmetin yılda bir gün değil, her gün göstermeliyiz.

İstiklal mücadelemizin kadın kahramanları NENE HATUN, KARA FATMA, ŞERİFE BACI gibi analarımızın cesaret ve fedakârlığı karşısında bir kez daha saygıyla eğilme günüdür. Onlar; Cennet anaların ayakları altındadır, sözünün muhatabı, zamanı ve coğrafyaları aşan direniş ve bağımsızlık mücadelesinin kahramanları oldular. Onları anladığımız ve örnek aldığımız ölçüde Anneler günü anlam kazanacaktır. Aksi takdirde basit kutlamalar, rutin sloganlardan öteye geçemeyecektir.

Dünyanın birçok ülkesi kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığın örnekleriyle doludur. Bunun ülkemizdeki en dramatik örnekleri ise töre cinayetleri, kadın emeğinin sömürülmesi, geçim sıkıntısı sebebiyle baş gösteren aile içi şiddet gibi açık insan hakkı ihlalleridir. Saadet Partisi olarak kadına yönelik her türlü baskı, dayatma ve ayrımcılığa karşıyız. Kılığı, kıyafeti, inancı, mezhebi ne olursa olsun bütün kadınları Cumhuriyetin sözde değil özde vatandaşları kabul ediyoruz. Saadet iktidarında annelerimizin mutfakta boş tencere kaynatmayacağı, hiç kimsenin ne ayrıcalığa sahip olacağı ne de ayrımcılığa tabi tutulacağı, bütün antidemokratik uygulamaların son bulmasını ümit ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü’nü en içten dileklerimizle kutluyorum.”

Bu haber 889 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YENİCE KÖYÜ TOZ DUMAN İÇERSİNDE
YENİCE KÖYÜ TOZ DUMAN İÇERSİNDE
HÜDAVER GÖSTERİŞLİ’NİN “ACI” GÜNÜ
HÜDAVER GÖSTERİŞLİ’NİN “ACI” GÜNÜ