Reklam
Reklam
SARIOĞLU: BİZ SADECE OKAN BAŞKANDA TEŞEKKÜR BEKLİYORUZ. (...

SARIOĞLU: BİZ SADECE OKAN BAŞKANDA TEŞEKKÜR BEKLİYORUZ. ( VİDEOLU)

29 Kasım 2019 - 17:51 - Güncelleme: 29 Kasım 2019 - 18:00

AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, parti binasında  yaptığı basın toplantısında, ilçe gündemine dair açıklamalarda bulundu.


Sarıoğlu Vali başkanlığında yapmış oldukları ilçe parti başkanları toplantısınıda alınan kararlar ışığında 18 Temmuz 2019 yaşanan sel afeti sonrası yapılan çalışmaların dökümünü basın mensupları ile paylaştı.

Yapılacak işlerin neden geçiktiğini bu işlerin ihale süresi ve zamana bağladı.Şu anda hava şartlarının elverişli olması durumunda 3 km asfalt yapılacak Arabacı köyü çay köprüsü bitti.Bunun ismi üzerinde sibikasyonların olduğunu hiç birinin doğru olmadığını belirtti. Dsİ’nin tasarufunda olduğunu belirtti. Beton santralleri ile ilgili Nazmi Çiloğlu başkanın zamanından beri geldiğini belediyenin 18’nci madde uygulaması başlattığını yani beton santralinin kurulacağının üstüne basa basa söyledi.

Aktaş şelale yolunun parasının çıktığını ve yapılacağını, Cumhuriyet mahallesi Faryan Camisinin Valilik tarafından Projesinin onaylandığını inşaallah Ramazan ayında ibadete açılacağını Teravih namazlarını orda kılınacağını belirtti.


Ak Parti İlçe Başkanı Esvet sarıoğlu kamuoyunda Belediyeye destek verilmediği konusunda “Biz Akçakoca Belediyesine 9 ayda 16 milyon liralık yardım yaptık. 15 Temmuz Şehitler Parkı Kum temizleme makinası,Çöp Konteynırı İller bankasında 700 bin liralık çocuk parkı hibesi,15 Temmuz Şehitler parkındaki binayı Valilik eliyle İlçe Spor Müdürlüğüne 800 bin tl’ye devrettik.

Akçakoca Belediyesinin İller bankasında oluşan borçlarından dolayı kesinti 6 aydan beri yaptırmıyoruz,750 bin liralık itfaiye aracı,  Sağlık Bakanlığından 400 bin liralık 2 adet tam donanımlı Ambulans  hibesi, tam donanımlı kuka makinası hibesi,Belediye Başkanı Okan Yanmaz ile birlikte Ankaraya gidip 5 milyonliralık kıredi bizi bekliyor.Biz bu çalışmalarımızı Akçakoca halıkı için yapıyoruz.

Okan Başkandan sadece teşekkür bekliyoruz.Bereaberci el ele önümüze bakmalıyız Akçakoca bizim halk için çalışoyuruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Dedi kodu yapmayı sevmeyiz.Huzur evi,mahmuzlar ve liman konusunda önümüzdeki günlerde İlçe Parti başkanları ile beraber yapacağımız basın toplantısında basın mensuplarına bilgi vereceğiz.


Yeni Akçakoca Haber Gazetesi Facee Tv’de bu basın toplantısını canlı olarak yayınladı.Yeni Akçakoca haber Gazetesi grub başkanı Hüseyin Denizgez Canlı yayında izleyicilerden gelen Fındık konusunda ne yapmalıyız,fiyatlar ne olacak ne durumda sorusuna Esvet Başkanı biraz sabır yılbaşına kadar fiyatların 17-18 tl civarında seyir edeceğini daha sonrada yükseleceğini belirtti.

Üreticilere ne kadar ihtiyacınız varsa okadar fındık satın dedi.
15 Temmuz Şehitler parkının onarımı için Belediye Başkanı Okan Yanmazın ortağı olduğu firmanın almasının etik olmadığını böyle bir ihalenin iptal edilmesi gerektiğini belirtten Sarıoğlu hatadan dönmek gerekiyor dedi. Sebaş konusundada ikili diyalog halinde tüm sorunların biteceğini belirtten başkan Cüneyt Yemenici zamanında ödenmemiş elektir borcu diye bir şeyin söz konusu olmadğını azda olsa bir imkar borcun ödendiğini,isteyenin belediye muhasebesinden rakamları alabileceğini belirtti.

Yeni hastane konusuna değinen Başkanı Esvet Sarıoğlu Apligasyonun tamamlandığını proje aşamasından sonra ihaleye çıkacağını,şu andaki mevcut hastanenin ek acil binasının bittiğini,hastane doktorlar ve çalışanlar bizim insanımız onları yıpratmak çok kolay ama onlara sahip çıkalım diyerek basın toplantısını sonlandırdı.

Yeni Akçakoca Haber Gazetesi Genel yayın yönetmeni Nejat Özdeş’in Trafik konusundaki sorusuna bende bu konudan rahatsızım inşaallah yakın zamanda Kaymakam ve Belediye başkanı ile siyasi otoriteler birlikte çözüm yoluna gideceğiz diye cevapladı.

Bu haber 555 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kur'an-ı Kerim yangında zarar görmedi
Kur'an-ı Kerim yangında zarar görmedi
Zabıta ekipleri pazar yerlerini denetlemeye devam ediyor.
Zabıta ekipleri pazar yerlerini denetlemeye devam ediyor.