Reklam
Reklam
SELZEDELERİN “UMUT IŞIĞI” OLDULAR

SELZEDELERİN “UMUT IŞIĞI” OLDULAR

22 Ağustos 2019 - 18:03

Temmuz ayında Akçakoca’yı etkisi altına alan sel felaketinin yaralarının hızlıca sarılması için Akçakoca Belediyesi Umut Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Birimi mağdurlara yardım elini uzatmaya devam ediyor.

Çeşitli kulüp ve derneklerle koordineli bir şekilde çalışarak sel felaketinin yaşandığı ilk günden bu yana Akçakoca halkının yanında olan Akçakoca Belediyesi Umut Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Birimi, çevre illerden gelen yardım paketlerini selzedelere ulaştırılıyor.

Son olarak Samsun Karadeniz Rotary Kulübü, Heybeliada Lions Kulübü, Antalya Fotoğrafçılar Kulübü, Kalamış Spor Kulübü, Fenerbahçe İşadamları Derneği tarafından sel felaketinden mağdur olan ailelere yiyecek ve giyecek yardımı yapıldı.

2420,2430,2440 Rotary bölgelerinden gelen yardımlar Akçakoca Rotary Kulübü Afet Komite Başkanı Cemil Gülez , Rotary Kulübü Akçakoca Temsilcileri Mesut İnceoğlu, Selehattin Pazvant aracılığı ile bölgede tespit edilen ihtiyaç sahiplerine, Akçakoca Belediyesi Umut Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Birimi Koordinatörü Nursen Yanmaz ve Akçakoca Rotary kulübü Başkanı İlhan Kerem Demir,Düzce Üniversitesi Akçakoca Rotaract Kulübü Başkanı Ensar Aydaş yönetiminde Afetzedelere ulaştırmak adına Akçakoca Belediyesi Umut ışığı Yardımlaşma ve Dayanışma birimine teslim edildi.

Sivil toplum kuruluşlarının bu zor dönemde sıkıntı çeken herkes için harekete geçmeleri onların toplumsal sorumluluklarının tabii birer parçası olduğunu hatırlatan Akçakoca Belediyesi Umut Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Birimi Koordinatörü Nursen Yanmaz, bugüne kadar desteklerini esirgemeyen tüm kurumlara teşekkür etti. Yardımların en kısa sürede ihtiyaç sahiplerine ulaşacağını belirten Yanmaz, birim olarak her zaman yardıma muhtaç ailelerin yanında olduklarını dile getirdi.

Akçakoca Rotary Kulübü Başkanı Ensar Aydaş da Akçakoca Belediyesi Umut Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Birimi ile her türlü sosyal faaliyette olmaya hazır olduklarını kaydederek birlikte çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Bu haber 574 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KORONA SİNEK-BÖCEK Korkusu
KORONA SİNEK-BÖCEK Korkusu
AKÇAKOCA'DA BAYRAM DA HANGİ PETROLLER AÇIK OLACAK
AKÇAKOCA'DA BAYRAM DA HANGİ PETROLLER AÇIK OLACAK