Reklam
Reklam
Siz Hale Mahallemize gelmedinizmi

Siz Hale Mahallemize gelmedinizmi

24 Şubat 2020 - 14:50 - Güncelleme: 24 Şubat 2020 - 15:00

Tar-Mah-Der Yönetim kurulu Başkanı Gülten ÖZDEŞ Yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadeler yer verdi. "Derneğimizin,İçişleri Bakanlığı, sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü üzerinden yapmış olduğumuz 2019/1 - 40.110.00 TL  bütçeli projemizin faaliyetlerini hayırlısı ile tamamladık.Faaliyetlerimizle,
1-Bir adet ahşap sokak kütüphanesi ve bir adet ahşap kağnı arabası yaptırdık.
Turizme katkı sağlayan Tarihi Mahalle ve çevresinde okuma isteğini arttırmak, kitaba çabuk ve kolay erişimi sağlamak,  Renlerle görselli yakalamak, ilgi çekmek, gelen konukların bol bol fotoğraf çekerek tanıtıma hizmet etmelerini kolaylaştırmayı amaçladık. 
2-Onbir adet değişik şekilerde, otuzbeş adet dikdörtgen ahşap saksılar yaptırdık.Bunları rengarenk boyattık.Amacımız,Tarihi Mahalle ve çevresinde görsel anlamda güzel bir görünüm yaratmak ve ilgi çekmek.


3-ikiyüzbeş adet ferforje çiçek askılığı yaptırdık.Tarihi Mahallede evlerin ve dükkanlarını kapılarına sardunya çiçekleri ile asmayı ve görsel anlamda güzellik katmayı amaçladık. 
4-Akçakoca ve Tarihi Mahallemizi  tanıtmak adına,
Üçbin  adet katlamalı tanıtım kitapçığı bastırdık. 
5-Tarihi Mahalle Pazarında görsel anlamda bir bütünlük sağlamak için ellidört adet tek renk şemsiyeler aldık.


6-Farklı tarihlerde kırkaltışar kişilik İstanbul Balat ve Sakarya Sapanca Natur Köye teknik geziler düzenledik.Amacımız, kendilerine benzeyen yerlerin görülmesi, mukayese edilmesi, eksiklerinin tamamlanması ve  yeni fikirler edinmelerine katkı sağlamaktır. 


Yaptığımız bu çalışmalar proje faaliyet takviminden önce tamamlanmıştır. Projemize ortak olarak destek veren, Akçakoca Kaymakamlığına, Belediye Başkanlığına, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına, Esnaflar Odası Başkanlığına ve Projemize maddi destek veren İçişleri Bakanlığına gönülden teşekkür ederiz. 

Bu haber 639 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tar-Mah-Der Başkanı Gülten  ÖZDEŞ Başkana Teşekkür ettiler
Tar-Mah-Der Başkanı Gülten  ÖZDEŞ Başkana Teşekkür ettiler
Tarihi Ceneviz kalesine Tarihi yayın
Tarihi Ceneviz kalesine Tarihi yayın