Reklam
Reklam
"Sonunda beklediğimiz hamsi geldi"

"Sonunda beklediğimiz hamsi geldi"

Havaların daha da soğumasıyla denizlerdeki hamsi miktarı arttı. Yaşanan hamsi bolluğu fiyatlara da yansıyında vatandaş rahat rahat balık tüketti.

14 Kasım 2020 - 17:44

Uygun hava şartlarında hamsinin bol miktarda yakalandlığı illerden olan Samsun'da havalar soğumaya başladı. Kış aylarının gelmesiyle Samsun'da hamsi bolluğu yaşanırken bu durum fiyatlara da yansıdı. Denizlerdeki palamut bolluğu yerini hamsiye bıraktı.

 Geçtiğimiz haftalarda balıkçı tezgahlarında fiyatı 30-40 lira hamsi, yaşanan bollukla birlikte 15 liraya kadar düştü. 

"SONUNDA BEKLEDİĞİMİZ HAMSİ GELDİ"

Balıkçı Emirhan İlhan, "Sonunda beklediğimiz hamsi geldi. Uzun zamandır balıkçılar olarak bu hamsiyi bekliyorduk. Havalar sıcak devam ettiğinden avlanan hamsi miktarı çok azdı ve fiyatları da yüksek oluyordu. Fiyatın yüksek olması vatandaşları da çok etkiliyordu. Ancak son dönemde çıkan hamsi hem bizim hem de vatandaşın yüzünü güldürdü. Geçen hafta tezgahlarımızda hamsinin fiyatı 30 liraydı, bu hafta ise 15 liraya kadar düştü, temizlenmiş hamsinin kilosunu ise 20 liradan satıyoruz. Av sezonu beklediğimiz gibi giderse balıkfiyatlarının daha da düşeceğini düşünüyorum" dedi.

"VATANDAŞIN YÜZÜ GÜLECEK"

Doğukan Yılmaz ise havaların soğumasıyla hamsi fiyatlarının daha da düşeceğini söylerken avlanan hamsinin vatandaşın yüzünü güldüreceğini dile getirdi. da

Yılmaz "Geçtiğimiz haftalarda 50 liraya kadar çıkan hamsi, 15 liraya kadar düştü. Beklediğimiz hamsi geldi, vatandaş bol bol balık yiyebilir. Artık hamsinin avlanma sezonu başladı, bundan sonra vatandaş taze ve yerli hamsi yiyecek. Bu sene vatandaşların hem çok bol hamsi yiyeceğini hem de ucuz yiyeceğini düşünüyoruz. Palamuttan sonra vatandaşın yüzü hamside de gülecek" dedi

Bu haber 1604 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Batı Karadeniz Bölgesinin en gözde tatil beldesi
Batı Karadeniz Bölgesinin en gözde tatil beldesi
Narkotik polisi göz açtırmıyor
Narkotik polisi göz açtırmıyor