Reklam
Reklam
TARİHİ KONAK “SAĞLIK MERKEZİ” OLUYOR

TARİHİ KONAK “SAĞLIK MERKEZİ” OLUYOR

25 Şubat 2021 - 16:23

Akçakoca ilçesindeki tarihi konak restore edilerek sağlık alanındaki çalışmalara ev sahipliği yapacak Üniversite ve Belediye iş birliğiyle başlatılan çalışmalar devam ediyor

Batı Karadeniz'in en önemli turizm merkezlerinden biri olan Akçakoca'da, Tarihi Yukarı Mahalle'de yer alan konak, Düzce Üniversitesi tarafından restore edilerek sağlık merkezine dönüştürülüyor.

Düzce Üniversitesi ve Akçakoca Belediyesi iş birliğiyle başlatılan ve tamamlanmak üzere olan restorasyon çalışması sonrası, sağlık alanında yapılacak çalışmalara mekan olacak.

Konuyla ilgili bilgi aldığımız Düzce Üniversitesi rektörü Nigar Demircan Çakar, Merkezin sağlık turizmi anlamında Akçakoca’ya ekonomik bir değer kazandıracağını söyledi.

Çakar; “ Açılacak olan Bitkisel Tedavi Merkezinin bilimsel ihtisaslaşma çalışmalarının yanı sıra Aromaterapi ve Fitoterapi konusunda bilimsel çalışmaları yapmakla birlikte aynı alanda kurslar açılarak bölgesel kalkınmaya da olumlu destek sağlayacağını ifade ederek Akçakoca’ya hayırlı olmasını diledi.

Kaynak: akçakoca tv
Bu haber 1068 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TESK, esnaf için Erdoğan'dan 9 maddelik talepte bulundu!
TESK, esnaf için Erdoğan'dan 9 maddelik talepte bulundu!
Vatan Partisi'nden gazetemize ziyaret
Vatan Partisi'nden gazetemize ziyaret