Reklam
Reklam
Tashih-i Huruf Kursu Açıldı.

Tashih-i Huruf Kursu Açıldı.

23 Ekim 2019 - 12:20

Düzce Müftülüğümü tarafından, Kur’an kursu ve cami hizmetlerini yürüten personelin bilgi ve becerilerini geliştirmek, Kur’an-ı Kerim telaffuzunda belirtilen hataları gidermek, Kur’an-ı Kerim’in manası dikkate alınarak güzel bir eda ile temsili okumayı sağlamak amacıyla, Kur’an Kursu Öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin Kayyımlara yönelik Tashih-i Huruf Kursu açıldı.

İl Müftülüğümü tarafından mülakat yoluyla seçimi yapılan personellere, Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan ‘’Tashih-i Huruf Kursu (Asım Kıraatı  ve Hafs Rivayetlerine Göre Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma) öğretim programı kapsamında, Rize İlahiyat Fakültesi Emekli Öğretim Görevlisi İbrahim Dayıoğlu, Bolu Eğitim Fakültesi Emekli Öğretmeni Mehmet Sönmezoğlu, Antalya Mehmet Gedizli Eğitim Merkezi Emekli Öğretmeni Fahri Yılmaz, Vaiz Ömer Meydan, Vaiz Latif Saygın, Vaiz Ali Çalış ve Burhaniye Camii Müezzin Kayyımı Murat Gülaçtı tarafından eğitim verilmektedir.

Şerefiye Mahallesinde bulunan Diyanet Gençlik Merkezinde 18 personelin katıldığı Tashih-i Huruf Kursu 6 ay devam edecektir. Kurs sonunda kursiyerlere, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılacak olan sınavda başarılı olanlara  ‘’Hizmet İçi Eğitim Belgesi’’ verilecektir.

Alternate Text

Alternate Text

  Bu haber 752 defa okunmuştur.

  YORUMLAR

  • 0 Yorum
  Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
  Maskeler teslim Edildi.
  Maskeler teslim Edildi.
  Araçlar Dezenfekte edildi
  Araçlar Dezenfekte edildi