Reklam
Reklam
TOKGÖZLER’İN BİNASI YIKILIYOR

TOKGÖZLER’İN BİNASI YIKILIYOR

19 Ekim 2019 - 16:56

Akçakoca'nın çehresini tümden değiştirmesi hedeflenen Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında liman üstündeki Tokgözler’e ait binanın yıkımına başlandı.

2009- 2014 yılları Belediye başkanı Fikret Albayrak döneminde çalışmaları başlatılan, 2014- 2019 arası belediye  başkanı Cüneyt Yemenici döneminde ise projelendirilerek TOKİ’ye verilen    Şehir Meydanı yıkım çalışmaları devam ediyor.

Yalı Mahallesi, Cumhuriyet Meydanı, balıkçı barınağı ve üst kısımları dahil  geniş bir alanı içine alan Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesinde,  daha önce ki yıllarda büyük bölümü belediyeye ait olan Belediye Pasajı ile Sezgin ve Ertuğrul ailelerine ait mülklerin yıkımı gerçekleştirilmişti.

İstimlak çalışmaları kapsamında yıkım kararı alınan ancak uzlaşı sağlanamayan ve mahkemeye intikal eden Pazvantlar'a ait bina ile Tokgözler'e ait binanın hukuki sürecin de tamamlanmasıyla birlikte projenin önünde hiçbir hukuki engel kalmadı.

Yasal  sürecinin tamamlanması sonrası tahliye kararı alınan ve verilen süre zarfında boşaltılan Tokgöz ailesine ait binanın yıkımı ekipler tarafından gerçekleştirilmeye başlandı.

Alınan bilgiye göre, Tokgöz ailesine ait binanın yıkım çalışmasının tamamlanmasının ardından Pazvant ailesine ait binanın yıkımın yapılacağı ve ardından TOKİ tarafından inşaat çalışmasının başlayacağı öğrenildi.

Bu haber 776 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kur'an-ı Kerim yangında zarar görmedi
Kur'an-ı Kerim yangında zarar görmedi
Zabıta ekipleri pazar yerlerini denetlemeye devam ediyor.
Zabıta ekipleri pazar yerlerini denetlemeye devam ediyor.