Reklam
Reklam
Türk Reasürans AŞ kuruldu; Genel Müdür Selva Eren

Türk Reasürans AŞ kuruldu; Genel Müdür Selva Eren

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Türk Reasürans AŞ kuruldu. Kurulan reasürans şirketinin genel müdürlüğüne Selva Eren atandı.

27 Eylül 2019 - 10:14

2019-2023 dönemini kapsayan On Birinci Kalkınma Planı kapsamında alınan karar gereği Hazine ve Maliye Bakanlığınca reasürans kapasite ihtiyacının karşılanması için Türk Reasürans AŞ kuruldu. Türk Reasürans AŞ'nin başına Rönesans Brokerlik Ortağı ve Genel Müdürü Selva Eren atandı.

Türk Reasürans AŞ Genel Müdürü Selva Eren kimdir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın tek hissedar olarak kuruluşunda yer aldığı Türk Reasürans AŞ 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu'nda yapılan düzenleme ile hizmet verecek. Şirket sigorta sektöründeki stratejik hedeflerini, Türkiye’deki yerli reasürans kapasitesini arttırmak, yurt dışına aktarılan reasürans primlerinin yurt içinde kalmasını sağlamak, kamu menfaatlerinin risk yönetimini yapılandırarak gerekli reasürans düzenlenmelerini gerçekleştirmek olarak belirledi. 

 

Eren yaptığı ilk açıklamasında "Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın stratejik hedeflerine ulaşması konusunda Türk Re olarak alacağımız sorumluluk ile sürdürülebilir ekonomik büyümeye ve sigorta sektörünün gelişimine katkı sağlayacağız. Türk Reasürans piyasası ihtiyaçları doğrultusunda kapasite artışı sağlayacak ve esnek reasürans çözümlerimiz ile sigorta sektörü paydaşlarının aradığı taze kan olacağız" ifadelerini kullandı.

Master eğitimini pazarlama üzerine ABD’de tamamlayan Eren, İstanbul Üniversitesi İktisat mezunu.

Bu haber 579 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öztaş açıkladı: iş yerleri açılıyor
Öztaş açıkladı: iş yerleri açılıyor
Ticarette dijital tarım pazarı dönemi
Ticarette dijital tarım pazarı dönemi