Reklam
Reklam
Vali Dağlı LGS Türkiye Birincilerini Ödüllendirdi

Vali Dağlı LGS Türkiye Birincilerini Ödüllendirdi

Vali Dr. Zülkif Dağlı, 2019 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) merkezi sınavında tüm sorulara doğru cevap vererek dereceye giren ,...

02 Temmuz 2019 - 11:05

Vali Dr. Zülkif Dağlı, 2019 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) merkezi sınavında tüm sorulara doğru cevap vererek dereceye giren Mehmet Zahit Kevseri İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ertuğrul Recep Kocaman, Bilgi Ortaokulu öğrencisi Aslınur Eravcı, Özel Su Damlası Ortaokulu öğrencisi Aykut Koçak ile ailelerini makamında kabul etti. 
Liseye Geçiş Sınavında başarı gösteren öğrencilerimizi tebrik eden Sayın Valimiz yaptığı açıklamada;“ Üç tane altın çocuğumuz Ertuğrul, Aslınur ve Aykut’un LGS’de 500 tam puan almak suretiyle ilimizde güzel bir yankı oluşturdular. Okullarımızdan başarılı öğrencilerimizin çıkabileceğini göstermiş oldular. Öğrencilerimizi kutluyoruz. Tabiki ailelerini ve öğretmenlerini de kutluyoruz. Öğrencilerimizin bu başarısında hem öğretmenleri hem ailelerinin de payları var. Ancak en büyük pay tabi ki kendilerinin. İnşallah istedikleri liselere gireceklerdir. Önümüzde 10-15 günlük bir süreleri var kararlarını verecekler. Düzce Fen Lisemiz de çok güzel, geçen yıl il birincisi öğrencimizde oraya yerleşti. Gayet başarılı bir fen lisemiz var. Tabi takdir öğrencilerimizin. En güzel liselerde okumalarını isteriz. Darısı diğer öğrencilerimizin başına, hepsinin kapasiteleri var. Hepsini kutluyor, başarılar diliyoruz.   ” ifadelerinde bulundu.
Sayın Valimiz daha sonra öğrencilere çeşitli hediyeler vererek dereceye giren öğrencilerimiz ile bir süre sohbet etti. Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, öğretmenler ve okul idarecileri de hazır bulundu.

Bu haber 359 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GAZETEMİZ VALİLİKÇE DENETLENDİ
GAZETEMİZ VALİLİKÇE DENETLENDİ
ATSO E DEVELET SEMİNERİ DÜZENLENDİ
ATSO E DEVELET SEMİNERİ DÜZENLENDİ