Reklam
Reklam
Vali Zülkif Dağlı’dan Kısa Çalışma Ödeneği Hakkında...

Vali Zülkif Dağlı'dan Kısa Çalışma Ödeneği Hakkında Açıklama

24 Mart 2020 - 11:49

Bilindiği üzere, kısa çalışma genel ekonomik, sektörel, bölgesel kriz ve zorlayıcı sebeplerle işyerindeki çalışma süresinin en az 1/3 oranında azaltılması veya faaliyetin en az dört hafta süreyle durdurulması hallerinde uygulanabilmektedir. Kısa çalışma uygulaması halinde gerekli şartları sağlayan işçilere, çalışılmayan dönemler için 3 aya kadar kısa çalışma ödeneği ödenmektedir.

18.03.2020 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Koronavirüs (Covid-19) kapsamında açıklanan “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi” nde yer alan “Kısa Çalışma Ödeneğinin devreye alınarak, bundan faydalanmak için gereken süreçlerin kolaylaştırılması ve hızlandırılması”, çerçevesinde ilimizde de Vali Dr. Zülkif Dağlı’nın koordinesinde çalışmalar devam etmektedir.

İlimizde Koronavirüs (Covid-19) salgınından olumsuz etkilendiği gerekçesiyle kısa çalışma uygulamak isteyen işverenler, 23.03.2020 tarihinden itibaren Düzce Valiliği Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü için oluşturulan kısacalı[email protected] elektronik posta adresine gerekli belgeleri göndermek suretiyle başvurabileceklerdir.

Elektronik ortamda gönderilecek belgelerin ıslak imza ile imzalandıktan sonra bilgisayar ortamına taratılarak sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Kısa çalışma ödemeleri, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığınca yapılacak uygunluk tespitinin ardından gerçekleştirilecektir. Kısa Çalışma Ödeneği Başvuru Formlarına İŞKUR https://iskur.gov.tr/işveren/kisa-calisma-odenegi internet adresinden ulaşılabilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu haber 347 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Düzce girişinde, ateş ölçerli 'koronavirüs' tedbiri
Düzce girişinde, ateş ölçerli 'koronavirüs' tedbiri
TRAFİK IŞIKLARINDA “EVDE KAL” ÇAĞRISI
TRAFİK IŞIKLARINDA “EVDE KAL” ÇAĞRISI