Reklam
Reklam
VALİMİZ SAYIN CEVDET ATAY’IN “24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ”...

VALİMİZ SAYIN CEVDET ATAY’IN “24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ” KUTLAMA MESAJI

23 Kasım 2020 - 12:37

SaygıdeğerÖğretmenlerim,

İlim, irfan ve istikbalimize hizmet eden bütünöğretmenlerimizingünü̈ kutlu olsun. Öğretmen, gönül insanı, eğitimgönülişidir. Öğretmenlik bilgi, fazilet ve azimle yoğrulmuş̧ bir sanattır.  Sabır, emek ve fedakârlık ister. İlerdebüyük insan olacak evlatlarımız sizlerin elindedir. İstikbalimiz sizlerin ellerinde büyümektedir.Öğretmenler, eğitim-öğretim sistemimizin temel yapı taşları, istikbalimizin de mimarlarıdır. Cumhuriyetimizin Kurucusu ve Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadeleriyle; “Yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır.”

Ülkemizin her köşesinde fedakârca çalışan, en zorlu şartlarda dahi mesleklerini sevgiyle icra eden öğretmenlerimiz, her türlü övgü ve takdire layıktır. Gönüllerimizde müstesna bir yere sahip olan öğretmenlerimize hepimiz şükran borçluyuz. Yarınların daha güçlü̈ Türkiye’siiçin çaba sarf eden bütünöğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928’de “Başöğretmen” sıfatını kabul etmeleri vesilesiyle kutladığımız bu anlamlı günde, Türk eğitimine yıllarını vermiş emekli öğretmenlerimize sağlık, huzur ve esenlikler temenni ediyor, ebediyete intikal etmiş̧bütünöğretmen ve eğitimcilerimizi rahmetle anıyor, öğretmenlerimizesağlıklı,başarılı, huzurlu yarınlar diliyorum.

ÖğretmenlerGününüz kutlu olsun.

Bu haber 833 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GSS ve Bağ-Kur prim borçluları 31 Aralık'a kadar sağlık hizmetlerinden yararlanmayı sürdürecek
GSS ve Bağ-Kur prim borçluları 31 Aralık'a kadar sağlık...
Araç sahipleri dikkat! Araç muayenesine düzenleme geldi
Araç sahipleri dikkat! Araç muayenesine düzenleme geldi