Reklam
Reklam
Vatan Partisi Akçakoca İlçe Başkanı’nın Anneler Günü...

Vatan Partisi Akçakoca İlçe Başkanı'nın Anneler Günü mesajı

Vatan partisi Akçakoca İlçe Başkanı Serap Naz BAŞAR “Anneler Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı.

10 Mayıs 2020 - 15:53

ANNE OLMAK!

Daha doğmadan başlar anne-çocuk ilişkisi.
Bedeninizde taşıdığımız CAN ile aranızdaki kordon bağı doğumdan sonra kesilse de, anne-çocuk arasındaki organik bağ ömür boyu, hatta ölümden sonra dahi sürer.  
İlk kalp atışını duyduğunuz an, içinizde bir CAN taşımanın tarifsiz mutluluğu ve sorumluluğu ile artık BEN değil BİZ olmuşsunuzdur. Daha uygun bir deyişle, kendiniz ikinci plandasınızdır ve  “onun için yaşamak”  serüveni başlamış demektir. Yediğinize, içtiğinize, uyku düzeninize, stresten uzak durmaya…… bebeğinizi rahat ettirebilmek için, o güne dek kendinize göstermediğiniz özeni göstermeye başladığınızı fark edersiniz.
Bebeğinizin hareketlerini her saniye kontrol edersiniz. En hassas cihazlardan daha hassassınızdır, doğal ve mucizevi bir detektörsünüzdür artık.
Dünyaya gelişi ve ilk buluşma, hiçbir aşka benzemez. Yaşamınızda hiçbir şey sizi bu kadar heyecanlandırmamıştır. O ilk dokunuş dünyanın en büyük hazzıdır, daha önce hiç deneyimlemediğiniz! 
O günden sonra bütün meslek alanlarında uzmanlaşırsınız! 
Mesela :
Anne olmak doktor olmaktır. Bir bakışla tanı koymak, bir dokunuş bir öpücükle acıları dindirebilmektir.
Anne olmak ilk öğretmen olmaktır ve en değerli öğrencisine hayata dair her şeyi öğretebilmektir.
Anne olmak mimar ve mühendis olmaktır. Bir milleti “Millet” yapan değerlerin baş mimarı ve geleceğin hazırlayıcısıdır. Sadece evlatlarınızı doğurmakla kalmaz, toplumları da inşa edersiniz. Barış ve sevgi dolu bir dünyanın temeli,  annelerin yetiştireceği bireyler sayesinde atılır. (“Bir Anne Dünyayı Değiştirebilir” örneğindeki Zübeyde Hanım gibi!) 
Anne olmak mükemmel bir aşçı olmaktır. Her zaman diliminde servise hazırdır,  “acıktım” sözünü duyduğu an önceliği evladını doyurabilmektir.
Anne olmak terapist olmaktır. Kimi zaman konuşarak, kimi zaman da sessizce destek verebilmektir. 
Anne olmak kızıl ötesi ışınlara sahip olmaktır. Başka bir şehirde bile olsanız  “anne mavi gömleğim nerede” diyen çocuğunuza “dolabın solunda beşinci askıda” diyebilmektir. 
Anne olmak doktoralı avukat olmaktır. Evladının haklarını en mükemmel şekilde savunabilmektir. Hiç bir güç karşısında pes etmemektir.
Anne olmak iyi bir ekonomist olmaktır. Bütçesi eksik verse de, evladına daima fazlasını verebilendir
Anne olmak medyum olmaktır. Evladının yaşadıklarını, tek bir kelime işitmeden, hissedebilmektir. Empati duygusunun en gelişmiş örneğidir. Kişiyi, kendisinden daha iyi tanıyandır. 
Anne olmak, dayanıklılığı test edilmiş ve garanti süresi asla dolmayan, kesintisiz hizmet veren en mükemmel mekanizmadır. Evladı için gerektiğinde günlerce uykusuz ve aç kalabilen ve dimdik ayakta durabilen, canını dahi vermeye hazır bir süper kahramandır.

Ömrünü çocuklarına adamış, onların geleceği için kendisini ikinci plana atmış, gecesini gündüzüne katmış, yılın 365 günü hiç durmadan emek vermiş, koca bir ömrü karşılıksız adamış, böylesine mucizevi bir varlığın yalnız bu günü değil HER GÜNÜ KUTLU OLSUN!
Her daim yanımda ve arkamda duran, genç yaşında eşini kaybeden ve dört çocuğuna hem annelik hem babalık yapan, cesareti ve gücü ile bizlere örnek olan canım annemin, 
Bu topraklar için evlatlarını toprağa vermiş şehit annelerimizin,
Yaşadığımız bu zorlu süreçte çocuklarından ve annelerinden uzak, gece gündüz hizmet veren sağlık ordumuzun vefakâr annelerinin ve güzel ülkemizin tüm değerli annelerinin ANNELER GÜNÜ kutlu olsun.
Yaşamın en zor anlarında tüm sözcükler biter, tek bir sözcük kalır geriye “ ANNE”. 
 

Bu haber 607 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Orman Zararlıları ile Mücadele Dairesi Başkanı Fatih Ülküdür Bolu’da
Orman Zararlıları ile Mücadele Dairesi Başkanı Fatih Ülküdür...
AKÇAKOCA'DA NÖBETÇİ ECZANELER
AKÇAKOCA'DA NÖBETÇİ ECZANELER