Reklam
Reklam
Vatan Partisi’nden 24 Kasım Öğretmenler günü mesajı

Vatan Partisi'nden 24 Kasım Öğretmenler günü mesajı

Vatan Partisi Akçakoca İlçe Başkanı Serap Naz BAŞAR, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle bir açıklamada bulundu.

23 Kasım 2020 - 15:04

Vatan Partisi Akçakoca İlçe Başkanı Serap Naz BAŞAR, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle bir açıklamada bulundu.Serap Naz BAŞAR yaptığı açıklamada "Dünyanın çeşitli ülkelerinde farklı tarihlerde kutlanan Öğretmenler Gününü, Atatürk’e Başöğretmen unvanın verildiği ve Millet Mektepleri’nin açıldığı gün olan 24 Kasım’da kutluyoruz.Anadolu halkı öğretmenlerimizle aydınlığa ilerlemeye başlamış ve genç Cumhuriyetimiz onların sayesinde ayağa kalkarak yükselmiştir. Başöğretmenimizin izinden giderek, böylesi kutsal bir mesleği icra etmiş ve etmeye devam eden öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır."

Bu gün de öğretmenlerimize aynı değerin verilmesi en büyük temennimizdir. Her geçen gün ağırlaşan istihdam sorununun ve piyasalaşmış bir eğitim anlayışının içinde öğretmenlerimizi mağdur etmek, en değerli kaynağımızı yok saymaktır. Öğretmenlerimizin, içinde bulunduğu maddi, idari ve mesleki sorunlara çare bulmak; ataması yapılmayan öğretmenlerimizin geleceğimizin inşasında görev almalarının çözümünü üretmek zorundayız.  Sağlıklı gelecek nesillerin yetiştirilmesine ancak bu yolla ulaşabiliriz.

Yolumuzu aydınlatmaya devam eden Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor,görevi başında şehit düşmüşöğretmenlerimiz ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet,  minnet ve şükranla anıyorum. Mesleğine yıllarını vermiş emekli öğretmenlerimize sağlıklı ömürler diliyor, görevi başındaki tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

Birleşen, Üreten ve Aydınlanmış Başı Dik Bir Türkiye'nin“Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesilleri” değerli öğretmenlerimize emanettir.

 

 

Bu haber 1191 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GSS ve Bağ-Kur prim borçluları 31 Aralık'a kadar sağlık hizmetlerinden yararlanmayı sürdürecek
GSS ve Bağ-Kur prim borçluları 31 Aralık'a kadar sağlık...
Araç sahipleri dikkat! Araç muayenesine düzenleme geldi
Araç sahipleri dikkat! Araç muayenesine düzenleme geldi