Reklam
Reklam
Vatan Partisinden Atatürkçü Düşünce Derneğine ziyaret

Vatan Partisinden Atatürkçü Düşünce Derneğine ziyaret

08 Kasım 2020 - 17:39

Atatürkçü Düşünce Derneğini ziyaret ederek, dernek faaliyetleri hakkında bilgi aldık. Ülkemizin Doğu Akdeniz’deverdiği mücadeleyi konuşarak  “Mavi Vatan Geleceğimizdir” dosyamızı sunduk.  Dernek Başkanı Hüseyin Topuz ve yönetimine nazik ev sahipliğinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Ülkemizin geleceğini belirleyen öncelikli görev, Mavi Vatanımıza yönelik emperyalist tehdidi alt etmektir.ABD,İsrail, Fransa, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi askerî ittifaklar kurarakDoğu Akdeniz’de Türkiye’ye meydan okumaktadır. Türkiye, hukuk düzleminde haklıdır, savaşı önlemek ancak kuvvetle mümkündür ve sonucu kuvvet belirleyecektir. Savaşı önleyecek etkenler, en başta devletimizin kararlılığıdır ve milletimizi seferber etme yeteneğidir, silahlı kuvvetlerimizin üstün savaş gücüdür, milletimiz ile devletimiz arasındaki birliktir ve komşularımızdan Asya’nın derinliklerine kadar uzanan ittifak birikimimizin ortak çıkarlar temelinde devreye sokulmasıdır.

Atatürk’ün dediği gibi ‘Ordular! İlk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri!’ Ancak bu kez savaş için değil, Doğu Akdeniz’deki haklarımızı savunma kararlığımızı göstermek için. Devletimiz ve Ordumuz ile milletimiz arasındaki birliği sağlamlaştırmak, iç cepheyi güçlendirmek, tehditleri topyekûn devletin ve milletin gücüyle bertaraf etmek millî görev ve sorumluluğumuzdur.

Bu haber 778 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GSS ve Bağ-Kur prim borçluları 31 Aralık'a kadar sağlık hizmetlerinden yararlanmayı sürdürecek
GSS ve Bağ-Kur prim borçluları 31 Aralık'a kadar sağlık...
Araç sahipleri dikkat! Araç muayenesine düzenleme geldi
Araç sahipleri dikkat! Araç muayenesine düzenleme geldi