Reklam
Reklam
Kâfirlere de acıyın
MAHMUT TOPTAŞ

MAHMUT TOPTAŞ

Kâfirlere de acıyın

03 Mart 2018 - 14:32

Babadan kalma serveti har vurup harman savurup iflas edenler için, “Kendine acımadın bari çocuklarına acı” derler.

Şans kumar oyunlarından bir defa da milyonlar kazananların bir kaç senede harcayıp eski haline döndüğünü haber verir yayın organları.

Kendi gayretiyle kazanan ve arkadaşlarına uyarak kumarda, sefahatte harcayan ve eski haline de dönemeyenler için de “Kendine de çocuklarına da yazık etti” derler.

Ama bu dünyada kendine ve çocuklarına yazık edenlerin çocuklarından bazıları baba ve annelerinden daha iyi işler yapıp daha güzel yerlere gelebiliyorlar.

Bazıları ise babasının çilesini doldurup bu dünyadan göçüyorlar.

Ahirete inanmayanlar için bu dünyadaki sefalet veya sefahat pek fazla sürmüyor.

En uzunu yüz yıl oluyor.

Yüz yılı da çok mutlu bir şekilde geçmiyor.

“Kırk yaşına kadar kazanayım sonra yiyeyim” diyenlerden birçoğu kırk yaşında şekeri yükseliyor, tatlıya karşı ağzını kapatıyor.

Kolesterolü yükseliyor, yağlılara karşı kapatıyor.

Kalbi tekliyor, sevinmek, heyecanlanmak, neşelenmek yasaklanıyor.

Parasını sayamayacak kadar fazla olanlar, para sayacak muhasebeciler tutanlar, mafyaya karşı özel güvenlikçilere para ödüyor, iktidardakilere yakın olmak için paralar harcıyor.

İktidar değişimlerinde değişimlere uğruyor.

İhaleleri alabilmek için en olmayacak şeyleri yapıyor.

Toplam mutluluk birkaç sene sürüyor mu sürmüyor mu bilmiyorum.

Ama ahirete iman edenler, dünyasını oraya hazırlanma yeri olarak kabul edenler, hem bu dünyada hem öbür dünyada hem kendisi hem ailesi kazançlı çıkacaktır.

Rabbimiz, Allah’a ve onun dediklerine iman etmeyenlerin hem kendilerine hem ailelerine yazık ettiklerini, ziyana uğrattıklarını şöyle haber verir:

“Ondan başka dilediğiniz şeye ibadet edin” De ki: “Şüphesiz zararda olanlar, kıyamet günü kendilerini ve ailelerini zarara sokanlardır. Dikkat edin, işte bu apaçık bir hüsrandır.” (Zümer suresi ayet 39/15)

Kendilerini ve çocuklarını yaratan, yaşatan, büyüten, yağmurları yağdıran, mahsulleri bitiren, tabiat kanunlarını koyan Allah celle celalühün ayetlerine uymayan, kendi koyduğu kanunlara kan akıtarak bütün insanlığı uymaya zorlayan ve dünyayı kan gölüne çevirenler için:

“Ayetlerimizi yalanlayanların ve kendilerine zulmedenlerin durumu ne kötü.” Diyor. (A’raf suresi ayet 7/177)

Dikkat edin “Kendilerine zulmedenler” diyor Rabbimiz.

Bu dünyada kazandığı serveti, makamı, şöhreti, gücü, önce kendi ailesinin, biricik yavrularını haramla besleyerek, inkârla büyüterek, en geçerli elbiselerle süsleyerek cehenneme hazırlama merasimini yerine getiriyor ama bunu yaptığının farkında da olmuyor.

İşte bunlar önce hem kendilerine hem ailelerine yazık eden sonra gücü oranında başkalarına zulmeden, haksızlık yapan, sonunda cehenneme atılan ve atan oluyorlar.

İşte inkar, gavurluk ideolojisini Allah’ın koyduğu kurallara tercih ederek yeryüzünün karıştıran, insanların evinden yurdundan eden, kadınları kucaklarındaki çocuklarıyla öldüren, düğün evlerine, camilere, hastanelere, kiliselere bile en gelişmiş silahlarla saldıran, “Dünya bizimdir bizim kalacak” diyenlerin dünyayı cehenneme çevirdiği gibi kendini ve çocuklarını bile cehenneme yollayan adamlara acıyarak, merhamet ederek, alın teriyle kazandığı helal malını ve canını, cehennem yolunun üstüne sed, engel yapan Müslümanlar için Rabbimiz:

“Peygamber ve onunla beraber iman edenler ise malları ve canlarıyla cihat ettiler. İşte onlar kurtuluşa erenlerin ta kendileridirler.” (Tevbe suresi ayet 9/88)

Bu yazı 4942 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar