Reklam
Reklam
Vatan Partisi Akçakoca İlçe Başkanı Serap Naz BAŞAR’ın 19...

Vatan Partisi Akçakoca İlçe Başkanı Serap Naz BAŞAR'ın 19 Mayıs mesajı

Vatan Partisi Akçakoca İlçe Başkanı Serap Naz Başar 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

18 Mayıs 2021 - 17:40

Ülkemizin, dört bir yandan kuşatıldığı ateş çemberinden çıkışın yegâne yoludevrimci bir hükümet kurmaktı. Atatürk’ünSamsun’dan başlattığı bu mücadelenin 102. yılını gururla kutluyoruz.

19 Mayıs 1919 bağımsızlığa atılan ilk adımımızdır. Türk milleti o gün kendi özgür iradesine, istiklal ve istikbaline her koşulda sahip çıkacağını dünyaya kanıtlamıştır.

Bu gün de, Akdeniz’den - Karadeniz’e tüm bölgelerden etrafımız sarılmış durumdadır.Bir asır önce olduğu gibi aynı azim ve kararlıkla,milletçe topyekûn Bandırma Vapuru’nda birleşmek, “Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmek”birinci vazifemizdir.

.Atatürk gibi“bilgi ve cesaretle, iç cepheyi sağlam tutarak” bu zorlu koşullardan galip çıkmak içinTürkiye’nin bütün milli dinamikleri bir araya getirilmeli, Milli- Devrimci bir hükümet kurulmalıdır.

“Bugün, ufukta güneşin doğduğunu nasıl görüyorsam, Uzaktan bütün Doğu uluslarının uyanışını da öyle görüyorum”sözleriyle, bu günü işaret eden Ata’mıza hayranlığımı bir kez daha dile getirmek isterim.

Hem stratejik konumu gereği, hem Orta Doğunun en güçlü ülkesi olan Türkiye’nin önündeki görev: Bölge ülkeleriyle işbirliği yapmak, Doğu uluslarını birleştirmek, bölgeye yöneltilen tehditlere karşı üstünlük yaratarak, sömürgecilerin planlarını bozguna uğratmaktır. Gün bu gündür!

Kurulan bu yeni dünya düzeninde,Türk gençliğine çok işler düşmektedir. Haydi Atatürk Gençliği görev başına!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun.

 

Milletimizin istiklal ve istikbal davasına hayat veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, İstiklal Savaşı'mızın bütün kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

 

Serap Naz BAŞAR

Vatan Partisi Akçakoca İlçe Başkanı

Bu haber 471 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nimetullah Hocaefendi Hakk'a yürüdü
Nimetullah Hocaefendi Hakk'a yürüdü
 ”Telafide Ben de Varım” ziyareti
”Telafide Ben de Varım” ziyareti