Reklam
Reklam
100. YILINDA CUMHURİYET" KONULU RESİM, ŞİİR VE KOMPOZİSYON...

100. YILINDA CUMHURİYET" KONULU RESİM, ŞİİR VE KOMPOZİSYON YARIŞMASI

Millî Eğitim Bakanlığınca, cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla gerçekleştirilecek etkinlikler kapsamında ilkokullar arası resim yarışması; ortaokullar arasında ise resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları düzenlenecek.

25 Eylül 2023 - 12:47
Reklam

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla yapılacak etkinlikler kapsamında Cumhuriyet değerlerine sahip çıkarak inancı, tarihi, kültürü, ailesi, milleti ve bütün insanlığa karşı görevlerini bilen bir gençliğin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla "100. Yılında Cumhuriyet" konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenlenecek.

Son katılım tarihi: 27 Eylül

2023-2024 eğitim öğretim yılı itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarında öğrenim gören öğrencilerin başvurabileceği yarışmanın son katılım tarihi 27 Eylül 2023 olarak belirlendi.

Yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerin, yarışma takviminde belirtilen son başvuru tarihine kadar eserlerini öğrenim gördükleri okul müdürlüklerine teslim etmeleri gerekiyor.

Türkiye geneli ödüllendirme

Komisyon tarafından yapılan değerlendirme sonucunda birinci olan öğrencilere "dizüstü bilgisayar", ikinci olan öğrencilere "tablet", üçüncü olan öğrencilere ise "akıllı saat", mansiyon alan eser sahibi öğrencilere ise "bluetooth kulaklık" verilecek.

Eserler sergilenecek

Türkiye genelinde dereceye giren eserler ve resim yarışmasında sergilenmeye değer bulunan eserler 29 Ekim-5 Kasım 2023 tarihleri arasında Millî Eğitim Bakanlığı, Devlet Demir Yolları (YHT), AŞTİ, Kızılay Metro İstasyonu ve Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Terminali'nde fiziki ve dijital ortamlarda sergilenecek.

 

 

Bu haber 401 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milletvekili Hasan Baltacı CHP Düzce il teşkilatı ile bir araya geldi
Milletvekili Hasan Baltacı CHP Düzce il teşkilatı ile bir araya...
Düzce Üniversitesi Futbol Takımı İkincilik Kupasını Kazandı
Düzce Üniversitesi Futbol Takımı İkincilik Kupasını Kazandı