Reklam
Reklam
2023 YILI İÇİN İÇ SULARDA BALIK AVI YASAĞI BAŞLIYOR

2023 YILI İÇİN İÇ SULARDA BALIK AVI YASAĞI BAŞLIYOR

15 Mart 2023 - 17:39

Sazan, Kadife, Şiraz ve Yayın gibi iç su balıklarının av yasağı 15 Mart 2023 Çarşamba günü başlayacaktır.

5/1 ve 5/2 Numaralı Ticari ve Amatör Avcılığı Düzenleyen Tebliğlere göre; iç sularımızda 15 Mart-15 Haziran tarihleri arasında yasak uygulanacaktır. Akarsularımızda oltayla Tatlısu Kefali ve Gümüş Balığı avı serbesttir.

Yasağın başladığı tarihte elinde Sazan, Kadife, Şiraz ve Yayın balıkları bulunan satış ve toplu tüketim yerleri tesisinin bulunduğu yerdeki İl-İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine başvurarak yasağın başlamasından itibaren en geç 24 saat içerisinde stok tespiti yaptırmaları ve 22.03.2023 tarihine kadar stoklarını tüketmeleri veya satışını durdurmaları gerekmektedir. 15 Haziran' a kadar sürecek olan av yasağı döneminde yasak türleri avlayan veya satan balıkçılara idari para cezasının yanında yasaklı ürüne ve av aracına el koyma işlemi uygulanacaktır.

İl Tarım ve Orman Müdürü Vekili Hüseyin DİKMEN, iç sularımızdaki balık varlığının desteklenmesi, balıkların yılda en az bir kez üremelerine fırsat verilmesi açısından, 15 Mart-15 Haziran arasında geçerli olan av yasaklarına uyulmasının sürdürülebilir balık avcılığı için önemli ve gerekli bir unsur olduğunu belirtmiştir.

Bu haber 325 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YAZAR-OKUYUCU BULUŞMASI
YAZAR-OKUYUCU BULUŞMASI
“Konuralp Pirinci Üretim Geliştirme Kompleksi” Projesi Hayata Geçiyor
“Konuralp Pirinci Üretim Geliştirme Kompleksi” Projesi Hayata...