Reklam
Reklam
Aliya İzzetBegoviç Erkek Öğrenci Yurdunda Deprem Tatbikatı...

Aliya İzzetBegoviç Erkek Öğrenci Yurdunda Deprem Tatbikatı Yapıldı.

08 Aralık 2023 - 16:58 - Güncelleme: 08 Aralık 2023 - 17:05
Reklam

İl Sağlık Müdürlüğü ile Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Aliya İzzetBegoviç Erkek Öğrenci Yurdunda ‘‘Deprem Tatbikatı’’ gerçekleştirildi.

Senaryo gereği 07.12.2023 tarihinde saat 20⁰⁰ de 5.7 şiddetinde deprem meydana gelmiştir. Deprem ile birlikte verilen alarm ile öğrenciler çök kapan tutun uygulamasını uygulayarak depremin geçmesini beklemislerdir. Deprem son bulmasının ardından yurtta bulunan 1068 öğrencinin toplanma alanına tahliyesi okul görevlileri ve AFAD ekipleri tarafından gerçekleştirilmiştir.

Deprem anında ve tahliye esnasında yaralanan 3 öğrenci olduğu tespit edilmiş ve 112 ile irtibata geçilerek UMKE ve ambulans desteği istenmistir, UMKE ekiplerince ilk müdahaleleri olay yerinde yapılaran yaralı öğrenciler güvenli alana taşınarak il Ambulans servisine bağlı Acil Yardım Ambulanslarına teslim edilerek Sağlık kuruluşlarına nakilleri sağlandı.

Gerçekleştirilen tatbikata 1 AFAD, 3 UMKE , 2 Acil Yardım Ambulansı ile 22 UMKE personeli, 6 Ambulans Personeli 3 AFAD personeli,15 Gençlik ve Spor Personeli ve yurtta kalan 1068 üniversite öğrencimiz katılım sağlamıştır.

 

Bu haber 858 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ormancılara SİBERAY bilgilendirme eğitimi verildi.
Ormancılara SİBERAY bilgilendirme eğitimi verildi.
MEMLEKET İŞİ GÖNÜL İŞİ
MEMLEKET İŞİ GÖNÜL İŞİ