Reklam
Reklam
BAKIR TENCERELİLER YENİ BİNALARINA KAVUŞUYOR

BAKIR TENCERELİLER YENİ BİNALARINA KAVUŞUYOR

23 Ocak 2023 - 14:59

Yukarı Mahalleli kadın girişimciler tarafından kurulan BAKIR TENCERELİLER KADIN KOOPERATİFİ Düzce Belediye Başkanımız Sayın Faruk Özlü'nün desteği ile yeni hizmet binasına kavuşacak.

Akçakoca Kaymakamlığı Milli Emlak Müdürlüğü uhdesinde olan eski Cezaevi, kadın girişimcilere tahsis edilerek Düzce Belediyesi tarafından üretim atölyesine dönüştürülecek. Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Ak Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu şunları kaydetti; "Yukarı Mahalleli kadın girişimcilerin başlattığı emek hareketi Akçakoca Kaymakamı Sayın Mustafa Can ve Düzce Belediye Başkanımız Dr.Faruk Özlü 'nün girişimleriyle yeni hizmet binasına kavuşacak. Bakır Tencereliler Kooperatifi kısa süre sonra restore edilecek olan eski Cazaevinde üretimlerini yapacak ve ürünlerini burada sergileyecekler. Bir süredir altyapısı hazırlanan proje için bugün düğmeye bastık Akçakocamıza hayırlı olsun.Emeği geçenlere teşekkür ederiz."
Akçakoca Kaymakamlığı ve Düzce Belediyesinin girişimiyle hayata geçecek olan proje kadın emeğinin değerlendirilmesi açısından bölgede örnek teşkil edecek.

Bu haber 291 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rüzgâr Enerjisi Sektörü Değerlendirildi
Rüzgâr Enerjisi Sektörü Değerlendirildi
Düzce Yurtları Türkiye Birincisi
Düzce Yurtları Türkiye Birincisi