Reklam
Reklam
"Dünya Sağlık için Hareket Günü" kapsamında Sağlık...

"Dünya Sağlık için Hareket Günü" kapsamında Sağlık yürüyüşü düzenlendi .

22 Mayıs 2024 - 16:36 - Güncelleme: 23 Mayıs 2024 - 15:48

10 Mayıs Sağlık İçin Hareket Et Günü etkinlikleri kapsamında; Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ve Akçakoca İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından “Sağlık İçin Hareket Et Günü” yürüyüş etkinliği düzenlendi.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesinde fiziksel aktivitenin yararları konusunda toplum bilincini oluşturmak, iyi uygulamalara dikkat çekmek, sağlıklı davranışları ve yaşam tarzlarını teşvik etmek için düzenlenen yürüyüş Akçakoca Çuhallı Çarşısı önünden başlayıp Kaymakamlık önünde sona erdi.

Yürüyüş programına Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uz.Dr.Sabri AKTÜRE, İlçe Protokolü, Sağlık Yönetici ve Çalışanlarımız, Öğretmen ve Öğrenciler, Sivil Toplum Örgütlerinin Temsilcileri ile Vatandaşlar katıldı.

“Sağlık İçin Hareket Et Günü” yürüyüşü sonrasında Akçakoca İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli fizyoterapist Seyfullah Yiğit tarafından katılımcılara Postür Egzersizleri yaptırıldı.

Etkinlik kapsamında; Akçakoca İlçe Sağlık Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen “Sağlık İçin Hareket Et Günü” yürüyüşü sonrasında Kaymakamlık önünde stant kurulmuş ve Fiziksel Aktivite, Hipertansiyon, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi, Sağlıklı Beslenme konularında bilgilendirme yapılmış ve broşür dağıtılmıştır.

Yürüyüşe katılan öğrencilerimize Çocuk Sağlık Dergisi hediye edilmiştir.

 

Bu haber 405 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI ÖZLÜ'DEN BAŞKAN ALBAYRAK'A TEBRİK ZİYARETİ
DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI ÖZLÜ'DEN BAŞKAN ALBAYRAK'A TEBRİK...
Spor Tesislerine Teşekkür Belgesi Veriliyor.
Spor Tesislerine Teşekkür Belgesi Veriliyor.