Reklam
Reklam
Düzce Atatürk Devlet Hastanesinde "Yenidoğan Canlandırma...

Düzce Atatürk Devlet Hastanesinde "Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) ve Çocuk Yaşam Desteği (CPR) Eğitimi" Düzenlendi.

19 Şubat 2024 - 16:39

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi eğitim birimi koordinasyonunda toplantı salonunda hastanemiz Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr.Özge YURTSEVEN tarafından verilen eğitim programına hastanemiz; çocuk acil, doğumhane, kadın doğum servisi, çocuk servisi, çocuk yoğun bakım ünitesi ve yenidoğan yoğun bakım ünitelerinde çalışan personeller katılmıştır.

Doğum olayının fizyolojik bir hadise olduğunu belirten Dr.YILMAZ doğumdan hemen sonraki ilk dakikaya “altın dakika” diyoruz. Beyin başta olmak üzere tüm organ ve sistemlerin oksijensiz kalmasını önlemek için doğumdan hemen sonraki bu kritik zaman diliminde yapılacak etkin müdahale hayat kurtarmakta ve ileriki dönemde kalıcı sekel olmasını büyük oranda önlemekte olduğunu belirtti.

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Yasin YILMAZ anne ve bebek sağlığının korunması ve geliştirilmesi açısından sağlık hizmeti sunucularının temel görevleri arasında öncelikle tüm gebeliklerin erken dönemde tespit edilmesi ve devamında doğum sonrasını da kapsayacak şekilde kaliteli bir bakım hizmeti sunulması olduğunu belirterek bu konuda sağlık personelinin niteliğinin artırılması amacıyla eğitimin düzenlendiğini belirtti.

Dr. YILMAZ, Düzce Atatürk Devlet Hastanemizce personellerimize yönelik Yenidoğan Canlandırma (NRP) ve Çocuk Yaşam Desteği (CPR) eğitimlerinin birimlerde görev alan tüm personelimiz katılım sağlayana kadar devam edeceğini belirtti.

GÖRSEL
GÖRSEL2
görsel4

Bu haber 1163 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Fındıkta Görülen Hastalıklar ve Mücadele Yöntemleri konulu toplantı gerçekleştirildi
Fındıkta Görülen Hastalıklar ve Mücadele Yöntemleri konulu...
Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları Özgün Yorumlama Kategorisinde Düzce Üniversitesi Öğrencileri Birinci Oldu
Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları Özgün Yorumlama...