Reklam
Reklam
DÜZCE’DE FIRINCILARA TEMEL GIDA HİJYEN EĞİTİMİ VERİLDİ

DÜZCE’DE FIRINCILARA TEMEL GIDA HİJYEN EĞİTİMİ VERİLDİ

29 Mayıs 2023 - 19:00

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türkiye Fırıncılar Federasyonu arasında imzalanan protokol çerçevesinde Düzce'de ekmek üreten gıda işletmelerinde çalışan personele yönelik olarak 24.05.2023 tarihinde Düzce Fırıncılar Odası'nda, 25.05.2023 tarihinde de Akçakoca Ticaret Odası'nda olmak üzere 3 ayrı oturumda "Fırıncılar için Temel Gıda Hijyen Eğitimi " düzenlendi.

Düzenlenen eğitimde ekmek ve ekmek çeşitleri tebliği ile ilgili mevzuat, fırınlarda hijyen ve sanitasyon, gıdalardaki zararlı maddeler, bulaşma ve bozulmalar personel-iş yeri ekipman hijyeni, tam buğday ekmeği tüketiminin önemi ve sağlık üzerine etkileri, ekmek israfının azaltılması için alınabilecek önlemler ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Toplantıda Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü'nde görevli Gıda Mühendisleri Aslıhan PEHLİVAN ve Ezgi KAP tarafından eğitime katılan 440 fırıncı esnafına kişisel hijyen, işyeri hijyeni, hijyenik ekmek üretimi için yapılması gerekenler ile tebliğ ve yönetmeliklerde hijyen konularında eğitim verildi.

Eğitim sonunda fırıncı esnafının hijyen belgesi alması için eğitimle ilgili sınav da yapıldı. Benzer eğitimlerin daha sonraki dönemlerde talep gelmesi durumunda tekrarlanacağı kaydedildi. ​

   

Bu haber 474 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI ÖZLÜ'DEN BAŞKAN ALBAYRAK'A TEBRİK ZİYARETİ
DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI ÖZLÜ'DEN BAŞKAN ALBAYRAK'A TEBRİK...
Spor Tesislerine Teşekkür Belgesi Veriliyor.
Spor Tesislerine Teşekkür Belgesi Veriliyor.