Reklam
Reklam
Düzce Üniversitesi Gastronomi Mutfağı Yöresel Lezzetlere Ev...

Düzce Üniversitesi Gastronomi Mutfağı Yöresel Lezzetlere Ev Sahipliği Yaptı

26 Mayıs 2023 - 15:58

T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği, Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi iş birliğiyle hayata geçirilen 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası kapsamında, Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Türk Mutfak Kültüründe Yöresel Mutfak Uygulamaları” adlı program, Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi Mutfağı’nda gerçekleştirildi.

Programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdullah Taşkesen, Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayfer Gedikli, Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Muammer Mesci, Akçakoca Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Arif Güngör, İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nazım Pazvant, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı İbrahim Canpolat, protokol üyeleri, davetli konuklar, Düzce Üniversitesi öğretim üyeleri ve öğrencileri katıldı.

Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi Mutfağı Yine Önemli Bir Programa Ev Sahipliği Yaptı

Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümüne ait son derece modern ekipmanlarla donatılan, yiyecek içecek sektörüne girişimci, nitelikli ve donanımlı insan gücü yetiştirilmesine büyük katkı sağlayan Gastronomi Mutfağı, yine önemli bir programa ev sahipliği yaptı.

“Kadim ve Sürdürülebilir Türk Mutfağı”

“Kadim ve Sürdürülebilir Türk Mutfağı” teması ile düzenlenen Türk Mutfağı Haftası çerçevesinde, workshop şeklinde gerçekleştirilen programda, Türk mutfağının eşsiz lezzetleri arasında yer alan yöresel yemek ve tatlılar başarılı şefler tarafından katılımcılarla paylaşıldı.

Coğrafi İşaretli, 700 Yıllık Geçmişe Dayanan Akçakoca Melengücceği Tatlısı

Düzce Pastacı Cafe Restoran’dan; İşletme Müdürü Şef Beşir Özalkan, Şef Kazım Deniz ve Şef Mehmet Ferhat Akbulut’un davetli eğitmen olarak katıldığı etkinlikte, Şef Beşir Özalkan yöresel mutfak uygulamalarından örnekler gösterirken, Şef Kazım Deniz keşli cevizli el yapımı erişte, Şef Mehmet Ferhat Akbulut ise coğrafi işaretli, 700 yıllık geçmişe dayanan Akçakoca melengücceği tatlısı yapılışını uygulamalı olarak gerçekleştirdi.

Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Muammer Mesci, açılış konuşmasında bu yıl ikincisini gerçekleştirdikleri etkinlikte davetli şeflere teşekkür ederken, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, etkinliği önemli ve değerli bulduğunu ifade ederek şeflere eşlik etti.

Lezzet şölenine sahne olan etkinlikte, damaklara hitap eden yöresel lezzetler konuklar tarafından oldukça beğenildi. Kendine özgü yöresel ve ulusal lezzetleriyle Türk mutfağının ne kadar güçlü olduğunun vurgulandığı program, Gastronomi alanında eğitim gören öğrencilere de önemli katkılar sağladı. Program, teşekkür belgesi takdimiyle sona erdi.

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

 

 

Bu haber 1485 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI ÖZLÜ'DEN BAŞKAN ALBAYRAK'A TEBRİK ZİYARETİ
DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI ÖZLÜ'DEN BAŞKAN ALBAYRAK'A TEBRİK...
Spor Tesislerine Teşekkür Belgesi Veriliyor.
Spor Tesislerine Teşekkür Belgesi Veriliyor.