Reklam
Reklam
Düzce Üniversitesi Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğundan...

Düzce Üniversitesi Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğundan Deprem Bölgesine Anlamlı Destek

09 Aralık 2023 - 14:16
Reklam

Düzce Üniversitesi Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğu, sosyal sorumluluk faaliyeti kapsamında, depremden en çok etkilenen illerin başında gelen Adıyaman’da, TOKİ Akşemseddin İlkokulu’na kırtasiye seti ve hijyen kiti desteğinde bulundu.

 

Topluluk Başkanı Esma Eren, topluluk olarak yaptıkları proje kapsamında deprem bölgesi Adıyaman’a gittiklerini belirterek açıklamalarda bulundu.  Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminin birçok ilimizle birlikte kurum ve kuruluşları da etkilediğini ifade eden Esma Eren, “Okul çağındaki çocukların eğitimine bu şartlarda ara vermesinden ve yaşananlardan dolayı okula adaptasyonda zorlanmalar gözlemlendi. Biz de bu bağlamda Düzce Üniversitesi Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğu olarak sosyal sorumluluk projesi yaptık ve bu amaçla Adıyaman ilimizin merkez TOKİ Akşemseddin İlkokulu’nda öğrenim gören 1.ve 2. sınıf öğrencilerine kırtasiye seti ile 3. ve 4. sınıf öğrencilerine ise hijyen eğitimi eşliğinde hijyen kitleri dağıtımı yaptık. Bu şekilde depremden etkilenen öğrencilerle beraber eğlenceli vakitler geçirerek bir nebze olsun onlara depremin izlerini unutturmaya çalıştık.” şeklinde konuştu.

 

Esma Eren; ayrıca bu projede olduğu gibi kendilerini her zaman destekleyen Düzce Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na, Topluluğun günlük iaşe ve şehir içi ulaşımına destek sağlayan Adıyaman Bölükyayla Belediye Başkanlığı’na ve tüm gönüllülere teşekkür etti.

Bu haber 399 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ormancılara SİBERAY bilgilendirme eğitimi verildi.
Ormancılara SİBERAY bilgilendirme eğitimi verildi.
MEMLEKET İŞİ GÖNÜL İŞİ
MEMLEKET İŞİ GÖNÜL İŞİ