Reklam
Reklam
DÜZCE’YE 3,4 MİLYONLUK HİBE DESTEĞİ

DÜZCE’YE 3,4 MİLYONLUK HİBE DESTEĞİ

10 Ağustos 2023 - 13:55
Reklam

Tarım ve Orman Bakanlığının Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında “Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projelerinin Desteklenmesi" hakkında tebliğ (2023/5) kapsamındaki başvurular sonucunda İl Proje Değerlendirme Komisyonu ve Bakanlık tarafından ilimiz genelinde 12 proje uygun görüldü.

Bu kapsamda İl Müdürlüğü toplantı salonunda Uzman Eller Projeleri'nde hibe almaya hak kazanan 12 girişimci ile İl Müdürlüğü arasında sözleşme imzalandı.

Konuya ilişkin açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Esra UZUN; “Kırsal Kalkınmada Uzman Ellerin Desteklenmesi projesi kapsamında İlimizde kabul edilen 12 projenin toplam proje bedelinin 3.462.000,01 TL olduğu, buna karşılık 3.000.000,00 TL'si hibe olarak girişimcilerimize sağlanacaktır" dedi. 

Proje konusunda konuşmalarına devam eden UZUN; “hibe almaya hak kazanan 12 projenin 6 tanesi Arıcılık, 4 tanesi Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği ve 2 tanesinin ise Süs Bitkisi Yetiştiriciliğine yönelik yatırımları kapsamaktadır" dedi.

Desteklenecek projeleri hayata geçirecek girişimcilere başarılar dileyen İl Müdürü Esra UZUN, Destekten yararlanacak olan meslektaşlarının projelerini uyguladıkları yerlerde örnek yatırımlar olmasını temenni ederek, uygulanacak projelerin ilimiz ve ülke tarımı için hayırlı olmasını diledi.​

   

Bu haber 954 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milletvekili Hasan Baltacı CHP Düzce il teşkilatı ile bir araya geldi
Milletvekili Hasan Baltacı CHP Düzce il teşkilatı ile bir araya...
Düzce Üniversitesi Futbol Takımı İkincilik Kupasını Kazandı
Düzce Üniversitesi Futbol Takımı İkincilik Kupasını Kazandı