Reklam
Reklam
Fındık fiyatları çoştu

Fındık fiyatları çoştu

Serbest piyasa fındık fiyatlarındaki yükseliş trendi sürüyor. Uzman isimler elindeki fındığı erken satan üreticilere uyarılarda bulundu.

21 Eylül 2023 - 11:18
Reklam

Serbest piyasa fındık fiyatlarındaki yükseliş trendi sürüyor. Uzman isimler elindeki fındığı erken satan üreticilere uyarılarda bulundu.

Karadenizli milyonlarca fındık üreticisinin, tek hedefi elindeki fındığı iyi bir fiyata tüccara satmak. Serbest piyasa fındık fiyatlarında son bir kaç haftadır yaşanan günlük artışlar vatandaşı mutlu ediyor. Ancak çekilen zahmet ve çile göz önünde bulundurulduğunda serbest piyasa fındık fiyatları istenilen seviyeye gelmedi. Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındık üreticisine manipülasyon uyarısı yaptı. Karan, son günlerde hızla artan fındık fiyatı üzerinde oluşturulmak istenilen baskı ve manipülasyonlara üreticilerin itibar etmemesini istedi. Karan, “TMO stoklarındaki ürünü serbest piyasanın altında satışa sunacak ve buna bağlı olarak serbest piyasada fındık fiyatı düşecek yönünde ortaya atılan dedikodular külliyen yalan ve manipülasyondur." diyerek elinde fındık olan ve serbest piyasa fındık fiyatlarının artmasını bekleyen vatandaşları uyardı.

"FINDIK ÜRETİCİLERİ BUNA İTİBAR ETMEMELİ"

"Yapılmak istenen fındık fiyatı daha fazla yükselmeden üreticinin elinden almaktan öte bir hareket değildir. üreticilerimiz kesinlikle ve kesinlikle bu dedikodulara itibar etmemeli, kafasındaki fiyat oluşmadan ürününü satmamalıdır." diyen Nurittin Karan, "Yetkili isimlerle yaptığımız görüşmeye göre, TMO’nun şu anki tek gündemi devlet adına fındıkta müdahil alım yapmaktır. TMO’nun gündeminde kabuklu fındık satışı yok. Var diyenler veya bu konuda kamuoyu oluşturmaya çalışanlar, ancak kendini kandırır” görüşünü savundu.

50 randıman fındık fiyatları arttı! Serbest piyasa fındık fiyatları

Serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak şu şekilde (21 Eylül 2023): 

Samsun serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 92 TL 

Giresun'da serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 105 TL

Trabzon serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 89 TL

Ordu serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 97 TL

Sakarya serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 92 TL

Bu haber 1751 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milletvekili Hasan Baltacı CHP Düzce il teşkilatı ile bir araya geldi
Milletvekili Hasan Baltacı CHP Düzce il teşkilatı ile bir araya...
Düzce Üniversitesi Futbol Takımı İkincilik Kupasını Kazandı
Düzce Üniversitesi Futbol Takımı İkincilik Kupasını Kazandı