Reklam
Reklam
FINDIK TARIMINDA YENİ UYGULAMALAR DEĞERLENDİRİLDİ

FINDIK TARIMINDA YENİ UYGULAMALAR DEĞERLENDİRİLDİ

05 Aralık 2023 - 16:24
Reklam

Düzce ilinde fındıkta verim ve kaliteyi arttırmak amacıyla TBMM Fındık Çalışma Grubu üyesi Ak Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk başkanlığında Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Sürdürülebilir tarım teknikleri uygulanarak bölgenin kalkınmasını desteklemek, fındık tarımında yeni ve modern tekniklerin arazide uygulanabilirliği konularının değerlendirildiği toplantıya TBMM Fındık Çalışma Grubu üyesi Ak Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, İl Müdürü Esra Uzun, Düzce Üniversitesi Orman fakültesi (DÜFAM Başkanı) Doç.Dr. Öğretim Üyesi Şemsettin Kulaç, Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan ÖZTÜRK ve teknik personel katıldı.

Toplantıda fındık tarımında yetiştiricilik sorunları, üreticilerin yapmış olduğu yanlış uygulamalar ve bölgede yapılacak olan fındık yenileme ve rehabilitasyon çalışmaları ile üreticilerin makinalı tarıma geçişi noktasında yeni uygulamalar değerlendirilerek fındıkta yol haritası belirlendi.

Yapılan değerlendirme toplantısında Düzce'de fındıkta budama ve gübreleme gibi kültürel işlemler konusunda bilgili Özcan Baylan ve fındık üreticisi Muhammet Gündüz katılım sağlayarak arazideki tecrübelerini paylaştı.

Bu haber 946 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ormancılara SİBERAY bilgilendirme eğitimi verildi.
Ormancılara SİBERAY bilgilendirme eğitimi verildi.
MEMLEKET İŞİ GÖNÜL İŞİ
MEMLEKET İŞİ GÖNÜL İŞİ