Reklam
Reklam
İL TARIM MÜDÜRÜ “ESRA HANIM DÜZCE’YE DEĞER” KATIYOR

İL TARIM MÜDÜRÜ “ESRA HANIM DÜZCE’YE DEĞER” KATIYOR

18 Kasım 2023 - 15:19

DÜZCE’DE İLK KEZ KONAKLI KÖYÜ’NDE KADINLARIN ORTAK OLDUĞU “TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ”KURULUYOR.İL MÜDÜRÜ ESRA UZUN, KURULUŞ AŞAMASINDAKİ SON TOPLANTIYA İŞTİRAK EDEREK “SİZİN YANINIZDAYIZ” MESAJI VERDİ.

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü olarak atanan Esra Uzun, göreve başladığı andan itibaren  “Kadın” ağırlıklı projeler ile dikkat çekiyor. Son olarak Düzce merkeze bağlı Düzce’nin nüfus olarak en küçük köylerinden biri olmasına rağmen, sosyal ve sportif aktivitelerle tanınan Konaklı (Bayramcı) Köyü’nde “ortakları kadınların oluşturduğu “S.S. Düzce Konaklı Köyü Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi” kurma aşamasına start verilerek ön çalışmalara başlandı.

Kurucular Kurulu son toplantısına bizzat iştirak ederek Konaklı Köyü’nün kadın girişimcilerini tebrik eden Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun “Size her zaman desteğimiz sürecek yeter ki siz bir adım atın; sizin her an yanınızdayız” diyerek destek verdi.

KURUCULARIN TAMAMI KADIN

Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin isminin belirlenmesinin ardından resmi prosedürleri de tamamladıktan sonra bir araya gelen kadınlardan oluşan kurucu ortaklar ”Esra Hatice Esen, Efsun Kal, Aynur Aydın, Gülsen Aygün, Figen Ayyıldız, Aslı Yılmaz ve Jansey Adabaş” İl Tarım Müdürü Esra Uzun’un da hazır bulunduğu toplantıda kararlarını da netleştirerek kuruluş çalışmalarını tamamladılar.

Kurucu ortakların bir hayli heyecanlı oldukları gözlenen çalışmalar içinde “kadın il müdürü Esra Hanımın kararlı ve özverili desteğinin kendileri için büyük bir rehber niteliği taşıdığını” dile getirerek “önemli projelerin gerçekleşmesi için sabırsızlandıklarını” ifade ettiler.

KÖY MUHTARI ALİ CEMİL AYYILDIZ MUTLU  

Düzce’de ortaklarının tamamı kadın olan bir tarımsal kalkınma kooperatifinin köyümüz Konaklı’da kurulmuş olmasının büyük sevinç ve gururunu yaşadığını dile getire Konaklı (Bayramcı) Köyü Muhtarı Ali Cemil Ayyıldız:” Muhtarlık olarak elimizden ne geliyorsa fazlasıyla katkı sunmaya kararlıyız. Özellikle İl Tarım ve Orman Müdürümüz Esra Uzun hanımın köyümüze teşrif ederek kadınlar arasındaki dayanışmayı tesis etmesi de bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir. Kendisine Muhtarlık olarak şükranlarımızı sunuyoruz. Esra Hanım ilimize hayırlı olsun. Bolluk ve bereket getirmiştir kendisine  teşekkür ediyoruz” diyerek çalışmanın bir an evvel tamamlanarak kadınlarımızın bir kooperatife kavuşmalarını sabırsızlıkla bekliyoruz. Çalışmaya başlanmış olması işin yarıdan çoğunun bittiği anlamı taşır. Şimdiden SS Düzce Konaklı Köyü Kadınları TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ hayırlı olsun” dedi.   

Bu haber 690 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI ÖZLÜ'DEN BAŞKAN ALBAYRAK'A TEBRİK ZİYARETİ
DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI ÖZLÜ'DEN BAŞKAN ALBAYRAK'A TEBRİK...
Spor Tesislerine Teşekkür Belgesi Veriliyor.
Spor Tesislerine Teşekkür Belgesi Veriliyor.