Reklam
Reklam
Sağlık Çalışanları ile Hastaların Bakımı ve Güvenliğini...

Sağlık Çalışanları ile Hastaların Bakımı ve Güvenliğini Sağlamak İçin Geliştirilen Çalışmalar Anlattı

18 Eylül 2023 - 14:05

Düzce Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü ve sağlık teknolojileri alanında çalışmalar yürüten Securitas Healthcare ve Securitas Technology firmaları arasında sağlık sektöründe geliştirilen; hasta bakımı ve güvenliği için Asya ve Afrika Satış Direktörü Ashraf Noordeen sunum gerçekleştirdi.

Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir’i makamında ziyaretle başlayan toplantıya; Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul Kara, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Serkan Torun, Biyomedikal Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Şen, Healthcare Ortadoğu, Asya ve Afrika Satış Direktörü Ashraf Noordeen, Securitas Technology Ürün Yöneticisi Berat Düzenli ve firma temsilcileri katıldı.

Makam ziyaretinin ardından Rektörlük Çalıştay Salonu’nda devam edilen toplantıda Healthcare Ortadoğu, Asya ve Afrika Satış Direktörü Ashraf Noordeen, bir sunum gerçekleştirdi.

Ashraf Noordeen yaptığı sunumda; “Varlık Yönetimi; hasta bakımı ve güvenliği için kritik öneme sahip varlıkların konumu ve durumu hakkında gerçek zamanlı bildirim elde edilmesi. Bina Yönetim Sistemi Entegrasyonu; riski azaltmak için sıcaklığa duyarlı malzemelerin güvenli bir şekilde saklanmasını sağlamak için 7/24 kablosuz izleme. Mevcut bina yönetim sistemi ile entegrasyon. Açık kapı ve ısı değişimi alarmının yetkili kişilerle anında paylaşılması. Yeni Doğan Koruması; her yaştan yeni doğan ve pediatrik hasta için, hasta prematüre aşamasındaki bebekler için hastane çapında görünürlük, güvenli dolaşım. Anne ve bebek eşleşmesi. Personel Koruması; Acil Servis, Ruh Sağlığı Servisi veya risk altındaki sağlık çalışanları için kurum çapında personel koruması. Personelin tehdit altında lokasyon değişimi bilgisinin güvenlik ekipleri ile anlık paylaşımı. Hasta Koruması/Takibi; yetişkin ve yaşlı kaçma ve başıboş dolaşmaya karşı hastane çapında koruma. Hasta deneyimini iyileştirmek için hastane genelinde hastaların gerçek zamanlı hareketlerini yakalama. Düşme/Kayma Kontrolü; kendi başına ayağa kalkmaması gereken hastaların yatak, tekerlekli sandalye ya da hasta odasındaki koltuktan kalkması durumunda hastanın kaymaması için uyarılması ve hemşire çağrı siteminde alarm oluşması.” gibi konular ele alındı.

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

 

 

Bu haber 282 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nda Turizm Haftası Etkinlikleri Başladı
Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nda...
 Fındıkta Görülen Hastalıklar ve Mücadele Yöntemleri konulu toplantı gerçekleştirildi
Fındıkta Görülen Hastalıklar ve Mücadele Yöntemleri konulu...