Reklam
Reklam
Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş Lanet olsun...

Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş Lanet olsun sizlere. Allah’ınızdan bulun

Akçakoca balıkçı barınağı çıkan fırtına sonucu yerle bir oldu. Dev dalgalar limanda büyük maddi hasarın oluşmasına neden oldu.

20 Kasım 2023 - 13:52
Reklam

Akçakoca balıkçı barınağı çıkan fırtına sonucu yerle bir oldu. Dev dalgalar limanda büyük maddi hasarın oluşmasına neden oldu.

Boyu zaman zaman 7 metreyi aşan dev dalgaların ve fırtınanın da etkisiyle karadaki tekneleri birbirine çarparak hasar almalarına neden olurken, çok sayıda balıkçının kıyıdaki ağları denize sürüklendi.

Aşırı yağış ve hızı saatte 100 km. nin üstünde esen rüzgarla birlikte, balıkçıların hiçbir müdahalesine imkan bırakmayan fırtına sebebiyle çok sayıda balıkçının teknesi ve ağları büyük ölçüde kullanılamaz hale geldi.

Yaşanan fırtınanın oluşturduğu hasarın, balıkçıların yıllardır dillendirdikleri talep ve önerilerine siyasilerin kulak tıkamalarından kaynaklandığının altını çizen Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş tepkisini şu sözlerle ifade etti:

“Arkadaşlar, ilk önce tüm Balıkçı camiasına geçmiş olsun. Hayatımızın en büyük afetini yaşıyoruz .Akçakoca barınağı olarak bu afeti başarılı bir şekilde atlattığımızı düşünüyorum bir adet bile tekne batırmadık. Ancak karadaki teknelerimiz, ağlarımız diğer malzemelerimiz barınağımızın hatalı yapılışından dolayı büyük zarar gördü. Tüm ağlarımız karadan denize gitti. Buda bizlere haddini aşan zarar verdi .Buna da şükür diyelim .İlk önce can sağlığı ama şunu söylemeden geçemeyeceğim. Bundan yaklaşık on sene önce bir ana mendirek projemiz vardı ve onaylanıp parası da hesaba yatmıştı. Bu projeyi iptal etmek için birileri yırtınıp durdu  ve başardı da.  Biz balıkçılar bizim projemize engel olan o şımarık o ukala o bencil o kendini bilmez insanlar yüzünden malımızı kaybediyoruz, günlerdir uyku uyumuyoruz sabaha kadar limanda nöbet tutuyoruz. Lanet olsun sizlere. Allah’ınızdan bulun. Bizim yaşadıklarımızı inşallah yaşamadan Allah canınızı almasın.”

 

 

Bu haber 844 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milletvekili Hasan Baltacı CHP Düzce il teşkilatı ile bir araya geldi
Milletvekili Hasan Baltacı CHP Düzce il teşkilatı ile bir araya...
Düzce Üniversitesi Futbol Takımı İkincilik Kupasını Kazandı
Düzce Üniversitesi Futbol Takımı İkincilik Kupasını Kazandı