Reklam
Reklam
ULUSAL KANSER HAFTASI FARKINDALIK ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

ULUSAL KANSER HAFTASI FARKINDALIK ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

17 Nisan 2024 - 14:03

Kanser, önlenebilir, erken tanı ile tedavi edilebilir bir hastalıktır. Bilgi eksikliği, korku, ihmal gibi nedenlerle tanı geciktiğinde tedavi de güçleşmektedir. Bu önemli sağlık sorununa halkın dikkatinin çekilmesi, toplumun kansere yönelik bilincinin artırılması ve farkındalık oluşturulması amacıyla 1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası olarak belirlenmiştir.

Sağlık Bakanlığımızca 2024 yılının teması olarak “Kanseri birlikte yenebiliriz!”, “Kanserden korunabiliriz.” belirlenmiş olup, kanserle mücadelede halkımızı bilinçlendirme çalışmaları kapsamında; Akçakoca İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerimizce Ulusal Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında; Akçakoca Çuhalı çarşında kurulan pazaryerinde farkındalık standı açılarak hazırlanan broşürlerin dağıtımı gerçekleştirildi.

Etkinlik kapsamında standımızı ziyaret eden vatandaşlarımıza ve pazaryeri esnafına; kanser hastalığından korunma ve erken teşhisin önemi, tedavi yöntemleri, risk faktörleri, belirtileri, tanı ve tedavi yöntemleri, sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzı sürdürmek, alkol, tütün ve aşırı/uzun süreli güneşe maruz kalmaktan kaçınmak ve kanser taramalarımızı zamanında yaptırmanın önemine vurgu yapıldı.

 

 

Bu haber 358 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TCG Fatih Gemisi Komutanı Kaymakam Can’ı Makamında Ziyaret etti.
TCG Fatih Gemisi Komutanı Kaymakam Can’ı Makamında Ziyaret etti.
Düzce Bıçakçılığını Geliştirme Ve Tanıtma Projesi Coğrafi İşaret Tescili Aldı
Düzce Bıçakçılığını Geliştirme Ve Tanıtma Projesi Coğrafi...