Reklam
Reklam
Düzce’de 15-22 Nisan Turizm Haftası Kutlamaları Kortej...

Düzce'de 15-22 Nisan Turizm Haftası Kutlamaları Kortej Yürüyüşü ve Anıt Park Meydanında Düzenlenen Açılış Töreni İle Başladı…

17 Nisan 2024 - 13:39

 


Bu yıl 48.’si düzenlenen Turizm Haftası kutlamaları, Düzce Valimiz Sayın Selçuk ASLAN’ın Himayelerinde, Vali Yardımcımız Sayın Dr. Ömer YILMAZ, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Burçin SARICAN, İl Jandarma Komutanı Sayın Albay Murat KILIÇ, İl Emniyet Müdürü Sayın İbrahim ERGÜDER, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Esra ALEMDAROĞLU, Kamu Kurum ve Kuruluşları yöneticileri,  Turizm sektör temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları, Basın Mensupları, öğretmen ve öğrenciler, spor Kulüpleri ve vatandaşların katılımlarıyla, Düzce Belediyesi Bando Takımı eşliğinde, Cedidiye Meydanından, Anıt Park Meydanına düzenlenen kortej yürüyüşü ile başladı.

ok_2.jpeg

ok_3.jpeg

Anıt Park Meydanında düzenlenen açılış töreninde, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın Esra ALEMDAROĞLU günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma gerçekleştirdi.

ok_8.jpg
 

Sayın Alemdaroğlu konuşmasında, Düzce’nin tarihi, kültürel ve doğal değerleriyle turizm potansiyelinin ve turizm çeşitliliğinin artmasına vesile olduğunu belirterek "Akçakoca’da sahilde güne başlayıp, gecesinde 1800 rakımlı Kardüz Yaylasında gökyüzüne yakın bir şekilde yıldızların altında günü tamamlayabileceğiniz bir coğrafyadayız. Tarihi, kültürel ve doğal zenginliklere sahip şehrimizde bizlere düşen en önemli görev, sürdürülebilir turizm ilkesi ile sahip olduğumuz değerleri turizme kazandırmanın yanında, kültürel mirasımızın ve doğal değerlerimizin korunarak gelecek nesillere aktarılması olmalıdır. Alt yapıdan, yatırım projelerine, mastır planlarından, istihdama, eğitimden asayişe, sağlıktan güvenliğe, ulaşımdan konaklamasına kısacası her birimizin paydaş olarak içerisinde bulunduğumuz turizm sektöründe, iş birliğimizi kuvvetlendirerek şehrimizin turizm hedeflerine ulaşması için çalışmaya devam edeceğiz." diyerek programlara destek veren ve katılım sağlayan tüm paydaşlara teşekkürlerini sunup Turizm Haftasını kutladı.

Valimiz Sayın Selçuk ASLAN, Turizm Haftası münasebetiyle basına verdiği demeçte, “Ülkemizde 15-22 Nisan Turizm Haftası olarak kutlanmakta. Malum olduğu üzere turizmi bacasız sanayi olarak adlandırıyoruz. Düzce’de mükemmel bir coğrafya var. Yaylalarımız, göllerimiz, şelalelerimiz, Karadeniz’e açılan sahilimiz çok büyük bir potansiyel arz ediyor. Bizlerde Valiliğimiz, Mahalli İdarelerimiz, Belediyemiz ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz olarak, turizm sektöründeki tüm paydaşlarımızla beraber Ülkemizde büyüyen turizm pastasından daha fazla pay alabilmek noktasında gerek alt yapının oluşturulması, gerek tanıtım faaliyetleriyle Düzce’mizin lansmanını yapmanın gayretleri içerisindeyiz.” İfadelerinde bulundu.

Program, açılış konuşmasının ardından, Yetmişlik Delikanlılar Azar (Ağıt) Grubu ve 23 Nisan İlkokulu öğrencilerinin sergilediği halk oyunları gösteriyle devam etti.

ok_9.jpg

Bu haber 469 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TCG Fatih Gemisi Komutanı Kaymakam Can’ı Makamında Ziyaret etti.
TCG Fatih Gemisi Komutanı Kaymakam Can’ı Makamında Ziyaret etti.
Düzce Bıçakçılığını Geliştirme Ve Tanıtma Projesi Coğrafi İşaret Tescili Aldı
Düzce Bıçakçılığını Geliştirme Ve Tanıtma Projesi Coğrafi...